RS/NJ
A.net/NJ
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
West Deptford High Track & Field and Cross Country - Westville, New Jersey
you RUN the place
1600 Old Crown Point Rd, Westville, New Jersey, 8093, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Elizabeth Douglas
Photos (
0
)
View
Videos (
1
)
View
News (
8
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2012 / 2013 - (2 articles)
2013 / 2014 - (1 articles)
2014 / 2015 - (5 articles)
All News
Search
2015 Results - New Jersey NJSIAA Meet of Champions
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Jun 2nd 2015, 3:30pm
Comments
New Jersey NJSIAA Meet of Champions
- Jun 3, 2015
South Plainfield, NJ, US
Timing/Results by:
Fraulo Race Timing - Clifton - NJ - Timing Co
« Filter Results by Team: »
A.L. Johnson
Abraham Clark
Absegami
Academy Of The Holy Angels
Allentown
Arthur P Schalick
Audubon
Barnegat
Bayonne
Bergen Catholic
Bergen County Tech
Bishop Ahr
Bishop Eustace Prep
Bloomfield
Bogota
Bound Brook
Brick Memorial
Brick Township
Bridgeton
Bridgewater-Raritan
Buena Regional
BURLINGTON CITY
Burlington Township
Butler
Calvary Christian
Camden
Camden Catholic
Carteret HS
Cedar Creek
Central Newark
Chatham
Cherokee
Cherry Hill East
Christian Brothers Acad
Cinnaminson
Clayton
Clearview Regional
Clifton
Collingswood
Colonia
Colts Neck
Columbia
Cranford
Cresskill
Cumberland Regional
Delaware Valley Reg
Delbarton
Delsea
DePaul
Deptford Township
Don Bosco Prep
Dumont
Dunellen
Dwight-Englewood
East Brunswick
East Orange Campus
Eastern Christian
Eastside (Paterson)
Egg Harbor Township
Elizabeth
Emerson
Ewing
Franklin
Freehold Township
Garfield
Gateway Regional
Gill Saint Bernards
Glassboro
Glen Ridge
Glen Rock
Gloucester City
Governor Livingston
Hackensack
Hackettstown
Haddon Heights
Haddon Township
Haddonfield Memorial
Hamilton - West
Hamilton East - Steinert
Hamilton North - Nottingham
Hammonton
Hanover Park
Hasbrouck Heights
HAWTHORNE
Hawthorne Christian
High Point Regional
Highland Park
Highland Regional
Hillsborough
Hillside
Holmdel
Holy Cross
Holy Spirit
Hopatcong
Howell
Hudson Catholic
Hunterdon Central
Immaculate Conception
Immaculate Heart
Indian Hills
Irvington
Jackson Liberty
Jackson Memorial
Jefferson Township
John F Kennedy (Iselin)
John F Kennedy (Paterson)
Jonathan Dayton
Kearny
Kent Place
Kingsway Regional
Kittatinny Regional
Lakeland Regional
Lakewood
Lawrence
Lenape
Leonia
Linden
Lindenwold
Livingston
LODI
Lower Cape May Regional
Lyndhurst
M X Shabazz
Madison-Boro
Mahwah
Mainland Regional
Manasquan
Manchester Regional
Manchester Township
Maple Shade
Marist High School
Marlboro
Matawan Regional
Mater Dei
McNair Academic
Memorial
Metuchen
Middle Township
Middlesex
Middletown North
Middletown South
Midland Park
Millburn
Millville Senior
Monmouth Regional
Monsignor Donovan
Montclair
Montclair Kimberley
Montgomery
Montville
Moorestown
Morris Catholic
Morris Hills
Morris Knolls
Morristown
Morristown-Beard
MOUNT SAINT MARY
Mountain Lakes
Mt Olive
Neptune
New Brunswick
New Egypt
New Milford
New Providence
Newark Academy
Newton
NORTH ARLINGTON
North Brunswick Township
North Hunterdon
North Warren Reg
Northern Burlington Regional
Northern Highlands
Northern Valley-Demarest
Northern Valley-Old Tappan
Notre Dame
Nutley
Oak Knoll
Oakcrest
Ocean City
Ocean Township
Old Bridge
Oratory Prep
Overbrook
Palmyra
Paramus Catholic
Parsippany
Parsippany Hills
Pascack Hills
Pascack Valley
Passaic Co Technical Institute
Paul VI
Pemberton
Penns Grove
Pennsauken
Pennsville Memorial
Pequannock Township
Phillipsburg
Pinelands Regional
Pingry
Piscataway
Pitman
Plainfield
Pleasantville
Point Pleasant Boro
Pompton Lakes
Pope John XXIII
Princeton
Queen Of Peace
Rahway
Ramapo
Ramsey
Rancocas Valley Reg
Randolph
RANNEY SCHOOL
Red Bank Catholic
Red Bank Regional
Ridge
Ridgefield Park
Ridgewood
River Dell Regional
Riverside
Robbinsville
Roselle Catholic
ROSELLE PARK
Roxbury
Rumson-Fair Haven Regional
Rutherford
Saddle Brook
Salem
Sayreville War Memorial
Scotch Plains-Fanwood
Secaucus
Seneca
Seton Hall Prep
Shore Regional
Somerville
South Brunswick
South Hunterdon Reg
South Plainfield
Southern Regional
Sparta
Spotswood
St Augustine Prep
St Dominic Acad
St John Vianney
St Joseph
St Joseph's
St Rose
ST. JOSEPH MONTVALE
Sterling
Summit
Sussex Technical
Teaneck
Tenafly
Timber Creek
Timothy Christian School
Toms River East
Toms River North
Toms River South
Trenton Catholic
Trenton Central
Trinity Hall
Union
Union Catholic Reg
University
Vernon Township
Villa Walsh Academy
Vineland
Voorhees
Waldwick
Wallkill Valley Reg
Wardlaw-Hartridge
Warren Hills Reg
Washington Township
Watchung Hills Reg
Wayne Hills
Wayne Valley
Weequahic
West Deptford
West Essex Regional
West Milford
West Morris Central
West Morris Mendham
West Orange
West Side
West Windsor-Plainsboro North
West Windsor-Plainsboro South
Westfield
Westwood Regional Sr
Whippany Park
Williamstown
Willingboro
Winslow Township
Woodbridge
Woodstown
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
110h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
100h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mixed:
400m
|
800m
|
1600m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
100m Wheelchair
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Volker, Charlie
12
Rumson-Fair Have
10.81
+0.0
1
2
Pierce, Sterling
12
Rancocas Valley
10.92
+0.0
1
3
Williams, Caleb
12
St Joseph
10.94
+0.0
1
4
Suggs, Elijah
12
South Brunswick
10.94
+0.0
1
5
Ordille, Rocco
12
St Joseph
10.96
+0.0
1
6
Aaron, Alistair
11
Plainfield
11.09
+0.0
1
7
Massey, Ibrahim
11
Haddon Heights
11.10
+0.0
1
8
Tucker, Davon
12
Sterling
11.12
+0.0
1
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Williams, Caleb
12
St Joseph
10.79
+0.0
4
2
Pierce, Sterling
12
Rancocas Valley
10.82
+0.0
4
3
Ordille, Rocco
12
St Joseph
10.83
+0.0
4
4
Volker, Charlie
12
Rumson-Fair Have
10.84
+0.0
4
5
Massey, Ibrahim
11
Haddon Heights
10.89
+0.0
4
6
Suggs, Elijah
12
South Brunswick
10.93
+0.0
4
7
Aaron, Alistair
11
Plainfield
10.99
+0.0
3
8
Tucker, Davon
12
Sterling
10.99
+0.0
3
9
Crosse, Clayton
9
Washington Towns
11.00
+0.0
4
10
Edmond, Merlin
12
Scotch Plains-Fa
11.01
+0.0
4
11
Moore-Green, Stefone
11
Paul VI
11.07
+0.0
3
12
White, Kobe
12
Scotch Plains-Fa
11.09
+0.0
3
13
Haughton, Eashwayne
12
Ewing
11.10
+0.0
3
14
Pierson, Elijah
12
Piscataway
11.11
+0.0
3
15
Collins, Tabansi
12
Wayne Valley
11.12
+0.0
2
16
Maturano, Anthony
11
Hammonton
11.14
+0.0
2
17
Brown, Kimere
11
Penns Grove
11.21
+0.0
3
18
Ffrench, Maurice
11
New Brunswick
11.26
+0.0
2
19
Preto, Matt
11
Haddon Heights
11.28
+0.0
3
20
Walier, Steve
11
Holmdel
11.29
+0.0
1
21
Guerriero, Peter
11
Lyndhurst
11.31
+0.0
2
22
Hansen, Jordan
12
Pingry
11.32
+0.0
2
23
Moorer, Brandon
11
Seton Hall Prep
11.32
+0.0
1
24
Barr, Willie
12
Irvington
11.33
+0.0
1
25
Osei-Frimpong, Bruce
11
11.40
+0.0
2
26
Robinson, Joseph
11
Leonia
11.43
+0.0
2
27
Sullivan, Patrick
11
Hackettstown
11.44
+0.0
1
28
Collin, Josh
11
Newark Academy
11.54
+0.0
1
29
James, Aleem
12
Dwight-Englewood
11.76
+0.0
1
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pierce, Sterling
12
Rancocas Valley
21.79
+0.0
5
2
Williams, Caleb
12
St Joseph
21.84
+0.0
5
3
Suggs, Elijah
12
South Brunswick
22.01
+0.0
5
4
Haughton, Eashwayne
12
Ewing
22.04
+0.0
5
5
Johnson, Arthur
12
Hamilton North -
22.15
+0.0
5
6
Aaron, Alistair
11
Plainfield
22.24
+0.0
3
7
Pugh, Roy
12
M X Shabazz
22.26
+0.0
5
8
Crosse, Clayton
9
Washington Towns
22.27
+0.0
4
9
Moore-Green, Stefone
11
Paul VI
22.29
+0.0
5
9
Maturano, Anthony
11
Hammonton
22.29
+0.0
5
11
Jr, Martin Booker
10
Pennsauken
22.37
+0.0
4
12
White, Kobe
12
Scotch Plains-Fa
22.38
+0.0
4
13
Volker, Charlie
12
Rumson-Fair Have
22.41
+0.0
3
14
Wickwire, Paul
11
Barnegat
22.45
+0.0
4
15
Akin, Wankeith
10
Don Bosco Prep
22.46
+0.0
4
16
Powell, Qwashon
12
John F Kennedy (
22.46
+0.0
3
17
Edwards, Greg
12
Matawan Regional
22.55
+0.0
3
18
Ffrench, Maurice
11
New Brunswick
22.58
+0.0
4
19
Diodonet, Saint Jacob
12
West Milford
22.65
+0.0
4
20
Lienhardt, James
12
Randolph
22.70
+0.0
3
21
Moorer, Brandon
11
Seton Hall Prep
22.87
+0.0
1
22
Tuck, Owen
11
Glen Ridge
22.88
+0.0
2
23
Roane, Jean-Paul
10
Deptford Townshi
22.89
+0.0
3
24
jarrett, spencer
Salem
22.91
+0.0
3
25
Ashmore, Marvin
11
Hamilton - West
23.03
+0.0
2
26
Hansen, Jordan
12
Pingry
23.13
+0.0
1
27
King, Robert
11
Lindenwold
23.19
+0.0
2
28
Mitchell, Jamique
12
Central Newark
23.23
+0.0
2
29
Osei-Frimpong, Bruce
11
23.36
+0.0
1
30
Lawrence, Avery
9
Marist High Scho
23.75
+0.0
1
31
Monaco, Henry
12
Oratory Prep
24.13
+0.0
1
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Diodonet, Saint Jacob
12
West Milford
48.23
4
2
Zupko, Mike
11
Christian Brothe
48.30
4
3
Haines, Nasir
12
Freehold Townshi
48.32
4
4
Pierre, Evander
12
Hudson Catholic
48.42
4
5
Outlaw, Brandon
10
Moorestown
48.52
3
6
Bunion, Deshawne
12
Rahway
48.77
4
7
Abraham, Alvin
12
Egg Harbor Towns
48.93
3
8
Jones, Marquan
11
Pennsauken
48.98
2
9
Moorer, Brandon
11
Seton Hall Prep
49.16
4
10
Burgess, Taj
10
Carteret HS
49.19
3
11
Brock, Amir
10
Egg Harbor Towns
49.24
3
12
Jean, James
12
Weequahic
49.42
1
13
Dickens, Maxwell
11
Paul VI
49.51
1
14
Powell, Qwashon
12
John F Kennedy (
49.62
4
15
WIlliams, Stephon
11
West Side
49.71
2
16
Rickerby, Haig
10
McNair Academic
49.75
2
17
Dawson, Anthony
11
Union Catholic R
49.97
1
18
Andre, Jeff
11
Ocean Township
49.97
3
19
Mesiano, Christopher
12
Arthur P Schalic
50.24
2
20
Madeus, Boaz
10
Hamilton North -
50.39
2
21
Williams, Kamal
12
Ewing
50.44
3
22
Napoli, Angelo
11
Bishop Ahr
50.49
1
23
Melton, Miles
10
Cedar Creek
50.51
3
24
Davis, Jordan
12
St Joseph
50.78
1
25
Johnson, Courtney
9
Hudson Catholic
51.07
1
26
Miller, David
12
Willingboro
51.39
2
Mixed 400m WHEELCHAIR
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tohon, Matthew
Linden
1:02.67
1
2
Jimenez-Vergara, Miguel
Notre Dame
1:03.25
1
3
Machak, Stephen
Pequannock Towns
1:11.08
1
4
Koziel, Stevem
Kearny
1:13.31
1
5
Baez, Abel
Garfield
1:16.27
1
6
Torres, Elizabeth
Hackettstown
1:30.84
1
7
Fertig, Matthew
Somerville
2:04.46
1
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rivera, Rey
10
Old Bridge
1:50.82
3
2
Rienas, Marc
12
Northern Valley-
1:51.08
3
3
Miawad, Hazem
12
Old Bridge
1:51.66
3
4
Neville, Nicholas
12
South Brunswick
1:54.21
3
5
Mazzella, Kevin
12
Shore Regional
1:54.24
3
6
Osterhus, Noah
12
Westwood Regiona
1:54.92
3
7
Kerin, Jack
11
Indian Hills
1:54.96
2
8
Andersen, Patrik
12
Gill Saint Berna
1:55.21
3
9
Toney, Noah
11
Wardlaw-Hartridg
1:55.22
3
10
Curbelo, Isaiah
11
Rancocas Valley
1:55.85
1
11
Odom, Isaih
12
University
1:55.86
2
12
McNamara, Shane
12
Manasquan
1:56.41
3
13
Davidson, Tyler
11
Willingboro
1:56.61
2
14
Morano, Matt
12
Bergen Catholic
1:56.67
1
15
Long, Tom
11
Cinnaminson
1:56.99
2
16
Brooks, Daveigh
11
BURLINGTON CITY
1:57.16
2
17
Barnes, Eric
10
Egg Harbor Towns
1:57.33
1
18
Davitt, Owen
11
Glen Rock
1:57.41
1
19
Scallo, Frank
11
Dumont
1:58.04
1
20
Jean-Baptiste, Isaiah
11
Cherry Hill East
1:58.19
2
21
Hall, Aj
12
Pascack Valley
1:58.36
2
22
Hubbauer, Max
12
Oratory Prep
1:58.50
1
23
Jackson, Kian
12
West Windsor-Pla
2:00.06
2
24
Booth, Mitchell
12
Summit
2:01.57
1
25
DeVenezia, Ben
12
Mountain Lakes
2:02.06
2
26
DeGolyer, Douglas
11
Oratory Prep
2:02.81
1
27
Crichlow, Drew
12
Montclair Kimber
2:03.61
1
Mixed 800m Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tohon, Matthew
Linden
2:10.46
1
2
Jimenez-Vergara, Miguel
Notre Dame
2:12.49
1
3
Machak, Stephen
Pequannock Towns
2:25.52
1
4
Koziel, Stevem
Kearny
2:28.86
1
5
Baez, Abel
Garfield
2:56.92
1
6
Torres, Elizabeth
Hackettstown
3:11.01
1
7
Fertig, Matthew
Somerville
4:28.87
1
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Anzano, Drake
10
Christian Brothe
4:11.36
2
2
Daly, William
11
River Dell Regio
4:11.89
2
3
Bason, Tim
11
West Windsor-Pla
4:12.23
2
4
daly, colin
11
River Dell Regio
4:12.24
2
5
Munson, Dominick
12
Timber Creek
4:13.71
2
6
Jackson, Kian
12
West Windsor-Pla
4:15.22
2
7
Long, Owen
11
Haddon Township
4:15.39
2
8
Branco, Justin
12
Delsea
4:15.84
2
9
Rafferty, Ryan
11
Jackson Memorial
4:16.50
2
10
Dragon, Joe
11
High Point Regio
4:18.50
2
11
DeJesus, Joshua
11
Rancocas Valley
4:18.64
2
12
Booth, Mitchell
12
Summit
4:19.47
2
13
DeVenezia, Ben
12
Mountain Lakes
4:23.30
1
14
Hogan, Dwyer
12
Seton Hall Prep
4:23.57
1
15
Slack, Timothy
12
Camden Catholic
4:25.02
1
16
Tubby, Brandon
11
Hillsborough
4:25.62
2
17
Ladd, Randy
11
Haddon Township
4:26.64
1
18
Nicholson, Connor
11
Don Bosco Prep
4:32.72
1
19
Helfand, Dan
12
Cherry Hill East
4:33.22
1
20
Sullivan, Sean
11
Rutherford
4:33.93
2
21
Semsel, Ryan
12
Dwight-Englewood
4:35.10
1
22
Massey, Bill
10
Montclair Kimber
4:35.78
1
23
Price, Jordan
11
New Providence
4:36.89
1
24
Brennan, Danny
12
Haddonfield Memo
4:37.21
1
25
Gandolfo-Lucia, Chris
12
Haddon Heights
4:39.34
1
26
Vita, Andrew
11
Oratory Prep
4:40.95
1
27
Petit, Mathieu
10
Gill Saint Berna
4:41.82
1
28
Lopez, Jared
12
Holy Spirit
4:42.52
1
Mixed 1600m Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jimenez-Vergara, Miguel
Notre Dame
4:44.13
1
2
Machak, Stephen
Pequannock Towns
4:44.52
1
3
Torres, Elizabeth
Hackettstown
6:08.57
1
4
Baez, Abel
Garfield
6:16.38
1
--
Tohon, Matthew
Linden
DQ
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Petela, Luke
12
Haddon Township
8:58.32
2
2
Pulimood, Nikhil
12
West Windsor-Pla
9:00.86
2
3
Ferro, Blaise
11
Christian Brothe
9:03.32
2
4
Jones, Leland
12
Summit
9:04.76
2
5
Macpherson, Sean
12
Sterling
9:05.12
2
6
Murphy, Conor
12
Allentown
9:06.38
2
7
Clark, Joshua
11
Highland Regiona
9:14.01
2
8
Sullivan, Patrick
11
Don Bosco Prep
9:14.73
2
9
Negri, Chris
11
Watchung Hills R
9:15.30
2
10
Groff, Aaron
11
Cherry Hill East
9:17.32
2
11
Conte, Vincent Del
12
Egg Harbor Towns
9:19.64
2
12
Hutchison, Shawn
12
Bishop Eustace P
9:19.75
2
13
Layding, Samuel
12
North Hunterdon
9:19.91
2
14
Konig, Jake
11
Freehold Townshi
9:20.26
1
15
Roth, Alex
10
Princeton
9:20.32
2
16
Barlev, Aaron
12
Holmdel
9:21.52
1
17
Grossman, Matt
10
Millburn
9:22.09
1
18
Tuohy, Matt
12
Indian Hills
9:25.41
2
19
Rosas, David
10
Don Bosco Prep
9:26.15
1
20
Gindi, Elliot
10
Ocean Township
9:29.17
2
21
Corti, Craig
12
Wallkill Valley
9:29.76
1
22
Weland, Zack
12
Don Bosco Prep
9:29.83
1
23
Mitchell, Will
12
Chatham
9:29.97
2
24
Evans, Chad
12
Haddonfield Memo
9:31.64
1
25
Russo, Matt
12
Westfield
9:34.83
2
26
DeFeo, Joey
10
Delbarton
9:39.04
1
27
Kasper, Richie
11
Robbinsville
9:46.12
1
28
Brackman, Kyle
12
Governor Livings
9:50.09
1
29
Barkouch, Younass
10
McNair Academic
10:00.17
1
30
Tuzzio, Bobby
11
St Rose
10:03.77
1
31
Cermeno, Eduardo
9
Dunellen
10:04.10
1
32
Caban, Dylan
12
Hudson Catholic
10:06.51
1
33
Domanico, Joe
11
Haddon Township
10:11.68
1
34
Tarantino, Thomas
10
Pingry
10:17.11
1
35
Lysenko, David
12
Dwight-Englewood
10:28.91
1
36
Cantalupi, Michael
8
Oratory Prep
10:30.69
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Alston, Edwin
12
Winslow Township
13.90
+0.0
1
2
Chais, Hill
12
Highland Regiona
14.07
+0.0
1
3
Bowie, Nate
12
Matawan Regional
14.12
+0.0
1
4
Taylor, Josh
12
St John Vianney
14.48
+0.0
1
5
Richardson, Rashaan
12
Pemberton
14.51
+0.0
1
6
clarke, raymund
12
Abraham Clark
14.53
+0.0
1
7
Alexander, Chris
12
Christian Brothe
14.58
+0.0
1
8
Borzelin, Alexander
12
Hamilton North -
14.97
+0.0
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Alston, Edwin
12
Winslow Township
14.13
+0.0
5
2
Chais, Hill
12
Highland Regiona
14.19
+0.0
5
3
Bowie, Nate
12
Matawan Regional
14.28
+0.0
5
4
Borzelin, Alexander
12
Hamilton North -
14.42
+0.0
5
5
Alexander, Chris
12
Christian Brothe
14.49
+0.0
2
6
Taylor, Josh
12
St John Vianney
14.50
+0.0
4
7
clarke, raymund
12
Abraham Clark
14.66
+0.0
5
8
Richardson, Rashaan
12
Pemberton
14.68
+0.0
4
9
Liebling, Jake
12
Lenape
14.71
+0.0
5
10
Aidoo, Benjamin
11
Sayreville War M
14.82
+0.0
4
11
Santos, Ulysses
12
Bloomfield
14.83
+0.0
2
12
Banerjee, Dhruv
12
South Brunswick
14.84
+0.0
4
13
Walker, Victor
12
Pleasantville
14.86
+0.0
3
14
Parker, Dy' Melle
11
Camden
14.86
+0.0
3
15
Beals, Tyraiq
12
East Orange Camp
14.87
+0.0
2
16
Gilbert, Serge
12
Union Catholic R
14.88
+0.0
3
17
Abbott, Glen
12
Deptford Townshi
14.90
+0.0
5
18
Giuliano, Daniel
11
Roxbury
14.90
+0.0
1
19
Spence, Zak
12
Hamilton North -
14.90
+0.0
2
20
Stewart, Justice
12
Union
14.94
+0.0
4
21
almonte, kelvin
12
Memorial
14.95
+0.0
5
22
Liedtka, Jacob
11
Notre Dame
15.00
+0.0
1
23
Sanchez, Quincy
12
Scotch Plains-Fa
15.07
+0.0
4
24
Stefanski, Jason
11
Penns Grove
15.07
+0.0
4
25
Jordan, Joseph
11
Northern Valley-
15.11
+0.0
2
26
Bah, Diante
12
Rancocas Valley
15.16
+0.0
3
27
Firgau, Trevor
11
Metuchen
15.19
+0.0
3
28
Newmuis, William
12
Penns Grove
15.23
+0.0
4
29
Jean, James
12
Weequahic
15.33
+0.0
3
30
Torney, Jordan
11
Manchester Towns
15.46
+0.0
3
31
Arthur, Bruce
12
St Joseph's
15.53
+0.0
2
32
Gansfuss, Christopher
11
Hunterdon Centra
15.56
+0.0
3
33
Martin, Devin
11
Holy Spirit
15.88
+0.0
1
34
Green, Stanley
12
Holy Cross
15.92
+0.0
1
35
Okaru, Joshua
11
Immaculate Conce
16.04
+0.0
1
36
Mesiano, Christopher
12
Arthur P Schalic
16.75
+0.0
2
37
Winship, Kyle
12
Calvary Christia
16.86
+0.0
1
38
Reynolds, Eric
11
Queen Of Peace
16.93
+0.0
1
39
Srivatsan, Aditya
12
Newark Academy
17.03
+0.0
1
Mens 400m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McLaughlin, Taylor
12
Union Catholic R
51.93
5
2
almonte, kelvin
12
Memorial
53.15
5
3
Borzelin, Alexander
12
Hamilton North -
53.55
4
4
Mesiano, Christopher
12
Arthur P Schalic
53.85
5
5
Okolo, Anthony
11
Union
54.38
4
6
Jordan, Joseph
11
Northern Valley-
54.65
4
7
clarke, raymund
12
Abraham Clark
54.89
5
8
Ramos, Michael
11
Riverside
55.17
3
9
Thomas, Rexford
12
North Brunswick
55.29
4
10
Madeus, Boaz
10
Hamilton North -
55.54
3
11
Torney, Jordan
11
Manchester Towns
55.77
4
12
Brosier, Kenny
12
Willingboro
55.83
5
13
Steets, Anthony
10
West Essex Regio
55.88
2
14
Jacoutot, Tim
10
Christian Brothe
55.92
3
15
Stokes, Ali-Quan
12
Oakcrest
55.95
5
16
Scallo, Dylan
11
Dumont
56.02
2
17
Santos, Ulysses
12
Bloomfield
56.08
4
18
Moul, Eric
11
North Hunterdon
56.23
3
19
Adams, Jamil
10
Winslow Township
56.51
3
20
Deloughry, Kevin
10
Bergen Catholic
56.53
1
20
Stefanski, Jason
11
Penns Grove
56.53
2
22
Blackwell, Konner
12
Notre Dame
57.73
1
23
Pessoa, Christian
12
Clayton
57.76
2
24
Patterson, Sean
12
Red Bank Regiona
58.53
4
25
Hughes, Stephan
11
Weequahic
58.67
2
26
Martin, Devin
11
Holy Spirit
58.92
1
27
Dickens, Maxwell
11
Paul VI
1:00.02
4
28
Vita, Corey
9
Oratory Prep
1:00.16
1
29
Veenstra, Sam
11
Eastern Christia
1:00.20
1
30
Borchert, Max
11
Morristown-Beard
1:00.76
2
--
Joseph, Marco
11
Eastside (Paters
DQ
5
--
Zor, Thomas
11
Millville Senior
DQ
5
Mens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Foster
,
Pierce
,
Scott
,
Ellis-Br
Rancocas Valley
42.03
5
2
Howard
,
Jones
,
Wemegah
,
Jr
Pennsauken
42.05
5
3
Dixon
,
Clement
,
Roane
,
Victor
Deptford Townshi
42.40
5
4
Meli
,
Hayek
,
Hayek
,
Pierre
ST. JOSEPH MONTV
42.52
5
5
Cheesebo
,
Brown
,
Abraham
,
Brock
Egg Harbor Towns
42.57
5
6
Bush
,
Pierson
,
Franklin
,
Bethea
Piscataway
42.57
5
7
Warren
,
Young
,
Clemons
,
Simonson
Montgomery
42.74
4
8
Alston
,
Alston
,
Brown
,
Gibson
Winslow Township
42.79
5
9
Cephas
,
Atoki
,
Porter
,
Evans
Vineland
42.83
4
10
DeNike
,
Fuller
,
Schumach
,
Rienas
Northern Valley-
42.85
5
11
Dehais
,
Ellerson
,
Jackson
,
Leithaus
Bergen Catholic
42.92
4
12
Daniels
,
Haughton
,
Williams
,
Agyarkoh
Ewing
42.95
4
13
Vaccari
,
Burshtei
,
Garvin
,
Florio
Northern Highlan
43.04
4
14
Baustist
,
Oliver
,
Jackson
,
Neblett
Paramus Catholic
43.17
4
15
Tomori
,
Wiggins
,
Phillip
,
Ciuraru
East Brunswick
43.18
3
16
Hinds
,
Pugh
,
Johnson
,
Jackson
M X Shabazz
43.22
3
17
Varley
,
Smith
,
Brady
,
Smith
Bishop Eustace P
43.25
3
18
Yates
,
Connolly
,
Crosse
,
Reamon
Washington Towns
43.32
2
19
Fost
,
Mendola
,
Rodrigue
,
Bhatti
West Essex Regio
43.45
3
20
Capistra
,
Pierre
,
Glasco
,
Douglas
Westfield
43.53
3
21
Daniel
,
Killebre
,
Brown
,
Robinson
Penns Grove
43.65
2
22
Butler
,
Stinson
,
Witcher
,
Williams
Timber Creek
43.76
4
23
Akin
,
Bruchals
,
Delzotto
,
Lartigue
Don Bosco Prep
43.89
3
24
Parks
,
Wright
,
Mack
,
Miller
John F Kennedy (
43.97
2
25
Choi
,
O'Connel
,
Willie
,
Volovcin
Metuchen
44.07
1
26
Desir
,
Isaac
,
Webb
,
Waters
Montclair
44.08
3
27
Byrd
,
Clark
,
Naone-Ca
,
Tucker
Sterling
44.17
2
28
Muratore
,
Phillips
,
Taylor
,
Bingelis
Brick Township
44.22
2
29
Carr
,
Rehm
,
Jackson
,
Carr
Clayton
44.33
1
30
Marina
,
Coke
,
Perez
,
Marshall
Middlesex
44.34
1
31
Kim
,
Robinson
,
Stith
,
Watson
Leonia
44.41
2
32
Outlaw
,
Cedano
,
Clark
,
Sheppard
Moorestown
44.59
3
33
Byfield
,
Parker
,
Kozrosh
,
Awari
HAWTHORNE
44.71
1
34
Ryles
,
Dawson
,
Johnson
,
Marshall
Union Catholic R
44.71
2
35
Barber
,
Floyd-Be
,
Penson
,
Thompson
Hudson Catholic
44.77
1
36
Martin
,
Tipnis
,
Wagner-C
,
Collin
Newark Academy
45.74
1
--
Hawkins
,
Moore
,
Williams
,
Williams
Camden
DNF
4
--
Bruffy
,
Graham
,
Hefty
,
Raman
Eastern Christia
DQ
1
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Christie
,
Dawson
,
Robinson
,
McLaughl
Union Catholic R
3:15.46
5
2
Rienas
,
Schumach
,
Rienas
,
Rienas
Northern Valley-
3:16.50
5
3
Mcgriff
,
darius
,
hogarth
,
clarke
Abraham Clark
3:20.07
5
4
Czajkows
,
Czajkows
,
Wilson
,
Haines
Freehold Townshi
3:20.79
4
5
Martinez
,
Reckling
,
Rolley-W
,
Loadholt
Columbia
3:20.98
4
6
Bowers
,
Anderson
,
Eley
,
Bush
Piscataway
3:21.80
3
7
Dessoye
,
Dessoye
,
Brock
,
Abraham
Egg Harbor Towns
3:21.85
5
8
Nazaryk
,
Scheier
,
Ismen
,
Walker
Hunterdon Centra
3:22.42
3
9
Bozowski
,
King
,
Phillip
,
Thomson
East Brunswick
3:22.79
3
10
Celona
,
Harrison
,
Liebling
,
Simms
Lenape
3:22.82
3
11
Aririguz
,
Scott
,
Kamph
,
Cristo
Notre Dame
3:22.92
4
12
Davidson
,
Miller
,
Hernedez
,
Brosier
Willingboro
3:23.16
5
13
Briggs
,
Choi
,
Skolinic
,
Nihal
Metuchen
3:23.76
2
14
Williams
,
Kalieta
,
Lyew
,
Natoli
Matawan Regional
3:23.97
2
15
Steets
,
Rodrigue
,
Fost
,
Mendola
West Essex Regio
3:24.03
3
16
Flanagan
,
Lindo
,
Ajenifug
,
Graham
East Orange Camp
3:24.04
4
17
Moorer
,
Godfrey
,
Germain
,
Henderso
Seton Hall Prep
3:24.12
4
18
Hackett
,
Mazzie
,
Hill
,
Carroll
Highland Regiona
3:24.58
2
19
Bonduric
,
Gesell
,
Ferrone
,
Haye
Chatham
3:24.70
3
20
Canale
,
Farr
,
Jacoutot
,
Zupko
Christian Brothe
3:24.75
5
21
Logie
,
Velez
,
Bunion
,
Wilson
Rahway
3:24.75
4
22
Butler
,
Carroway
,
Gibson
,
Witcher
Timber Creek
3:25.16
5
23
Floyd-Be
,
Penson
,
Johnson
,
Pierre
Hudson Catholic
3:25.49
2
24
Adams
,
Watson
,
Alston
,
Davis
Winslow Township
3:25.78
4
25
Crouch
,
Crouch
,
Cruz
,
Tillman
Buena Regional
3:26.83
2
26
Carter
,
Mesiano
,
Roseboro
,
Pirozzi
Arthur P Schalic
3:27.22
1
27
DeGolyer
,
Hubbauer
,
Lagana
,
Vita
Oratory Prep
3:27.65
1
28
Daniels
,
LeBlanc
,
Granberr
,
Martin
Northern Burling
3:27.67
2
29
Horn
,
Arthur
,
Columbus
,
Ford
St Joseph's
3:27.73
4
30
Williams
,
Jackson
,
Oliver
,
Phanord
Paramus Catholic
3:28.23
2
31
Bishop
,
Williams
,
Gustafso
,
Anderson
Mainland Regiona
3:28.33
3
32
Nyema
,
Newman
,
Ferreira
,
Toney
Wardlaw-Hartridg
3:30.22
1
33
Brooks
,
Sintim
,
Cunnming
,
Daniels
BURLINGTON CITY
3:30.30
1
34
King
,
Pettey
,
Cardenas
,
Smith
Lindenwold
3:31.38
1
35
Martin
,
JeanChar
,
Lopez
,
Dawson
Holy Spirit
3:36.86
1
--
Abel
,
Oyola
,
Williams
,
Haughton
Ewing
DNF
3
--
Victor
,
Hill
,
Dixon
,
Hernande
Deptford Townshi
DQ
5
--
Hughes
,
Jean
,
Jean
,
Williams
Weequahic
DQ
1
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Rivera
,
D'Ambros
,
Zaleck
,
Miawad
Old Bridge
7:42.34
3
2
Daly
,
Daly
,
Fernande
,
Klopf
River Dell Regio
7:43.46
3
3
Stoner
,
Wood
,
Pelose
,
Goings
Haddonfield Memo
7:43.57
3
4
Loadholt
,
Reckling
,
Rolley-W
,
Martinez
Columbia
7:45.28
3
5
McCann
,
Neville
,
Fisher
,
Budhu
South Brunswick
7:53.39
3
6
Elliott
,
Marfin
,
Kamph
,
Aririguz
Notre Dame
7:53.51
3
7
O'Brien
,
Buck
,
Drace
,
Skydel
Pope John XXIII
7:55.72
3
8
Schweize
,
Spalt
,
McNally
,
Dennehy
Morris Hills
7:56.02
3
9
Hall
,
Rebucci
,
Ehmann
,
Anderson
West Morris Mend
7:58.27
2
10
Papachri
,
Cadas
,
Gibbs
,
Henderso
Union Catholic R
7:58.68
2
11
Hernande
,
Cruz
,
cuevas
,
Heredia
Memorial
7:58.99
3
12
Kerin
,
McPhee
,
Tuohy
,
Cohane
Indian Hills
8:00.15
2
13
Lunny
,
Henderso
,
McLaughl
,
Sorrenti
Christian Brothe
8:01.16
3
14
Morano
,
O'Boyle
,
Selvaggi
,
Shaia
Bergen Catholic
8:02.24
2
15
Dyer
,
Gordon
,
Saponara
,
Vanacore
Hunterdon Centra
8:03.92
2
16
Mahncke
,
Colgan
,
Michieli
,
Hayes
Pascack Hills
8:04.08
2
17
Narinens
,
Prevard
,
Aracena
,
Perdomo-
Pleasantville
8:04.38
2
18
Green
,
McGowan
,
Phillips
,
Schraer
Ridge
8:04.82
3
19
Antonell
,
O'Brien
,
Prasek
,
Chandler
Westfield
8:06.67
2
20
Celli
,
Zeien
,
Pitts
,
Yoon
Hanover Park
8:08.76
2
21
Gerstenb
,
Mercoli
,
Mercoli
,
Pirozzi
Arthur P Schalic
8:11.15
2
22
Mazzella
,
Sperling
,
Maher
,
George
Shore Regional
8:11.35
1
23
Bason
,
Clancey
,
Kotecha
,
Williams
West Windsor-Pla
8:12.57
3
24
Malague
,
Meisenba
,
Lawrence
,
Hall
St Joseph's
8:13.20
1
25
Buzinkai
,
Hendrick
,
Riley
,
Tadano
Madison-Boro
8:15.99
1
26
Chen
,
O'Connel
,
Watsky
,
Siegel
Princeton
8:16.58
2
27
Beacher
,
Brennema
,
Caelan
,
Poandl
Metuchen
8:16.74
1
28
Fiore
,
Weissenb
,
Lawlor
,
Saiz
Northern Valley-
8:18.29
2
29
Barbaro
,
Barlev
,
DeMaio
,
Saizon
Holmdel
8:19.91
1
30
Bardon
,
Carpente
,
Green
,
Quann
Pennsville Memor
8:26.04
1
31
Czajkows
,
Cardace
,
Czajkows
,
Konig
Freehold Townshi
8:26.40
3
32
Aquila
,
Aviles
,
Covello
,
McDermot
Lyndhurst
8:28.79
1
33
Ratner
,
Murray
,
Ruberti
,
Tipnis
Newark Academy
8:35.40
1
34
Boc
,
Rivera
,
Gonzalez
,
Caban
Hudson Catholic
8:46.75
1
35
Fan
,
Heerema
,
Veenstra
,
Veenstra
Eastern Christia
8:54.21
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Grodeska, Luke
11
St Rose
60-01.00
(18.31m)
1
2
Krimin, Nick
11
St Joseph's
59-01.75
(18.03m)
1
3
Liskowitz, Andrew
12
Christian Brothe
57-10.50
(17.64m)
1
4
Botett, Nicolas
11
South Brunswick
56-11.50
(17.36m)
1
5
Addlesberger, Ryan
12
Cinnaminson
56-11.25
(17.35m)
1
6
Benson, Kevin
12
Toms River North
56-10.00
(17.32m)
1
7
Vargas, David
12
Randolph
56-01.25
(17.10m)
1
8
Gilligan, Dan
11
Toms River East
55-11.50
(17.06m)
1
9
Guiterrez, Giovanni
10
Saddle Brook
53-09.25
(16.39m)
1
10
Brennan, Sean
12
Union Catholic R
53-09.00
(16.38m)
1
11
Castillo Jr., Vlad
12
Montgomery
53-05.00
(16.28m)
1
12
Smalls, Donald
10
Matawan Regional
52-11.00
(16.13m)
1
13
Borowick, Alex
12
St Joseph's
52-09.50
(16.09m)
1
14
Lee, Malcolm
11
Egg Harbor Towns
52-09.25
(16.08m)
1
15
Shinn, Sam
11
Kingsway Regiona
52-08.50
(16.07m)
1
16
Maid, Adam
11
Brick Memorial
52-02.00
(15.90m)
1
17
Walton, Dominic
11
Old Bridge
52-00.00
(15.85m)
1
18
Tummino, Andrew
12
River Dell Regio
51-08.50
(15.76m)
1
19
West, Jordan
10
Rahway
51-02.75
(15.61m)
1
20
Antonucci, Cade
10
Holy Spirit
51-00.50
(15.56m)
1
21
Lutkewitte, Will
11
Christian Brothe
50-08.50
(15.46m)
1
22
Rodgers, Alex
12
Montville
50-05.50
(15.38m)
1
23
Brown, Marcell
12
Montclair
49-10.25
(15.20m)
1
23
Dwumfour, Michael
11
DePaul
49-10.25
(15.20m)
1
25
Roth, Bryan
12
LODI
49-09.00
(15.16m)
1
26
Davis, Brandon
11
Old Bridge
49-08.25
(15.14m)
1
27
Young, Xavier
12
Barnegat
49-07.00
(15.11m)
1
28
Deleon, Nestali
12
Jackson Liberty
49-03.00
(15.01m)
1
29
Anderson, David
11
Franklin
49-01.00
(14.96m)
1
30
Huisman, Andrew
10
St Rose
48-08.50
(14.85m)
1
31
Thompson, Justin
12
Palmyra
48-02.00
(14.68m)
1
32
Asemota, Osemwingie
11
Timber Creek
47-10.75
(14.60m)
1
33
Castano, Sebastian
12
Cresskill
47-04.75
(14.45m)
1
34
Mastro, Shane
10
Mater Dei
47-00.50
(14.34m)
1
35
Salerno, Steve
12
Hasbrouck Height
46-10.25
(14.28m)
1
36
Joyner, Jaehlan
11
Burlington Towns
45-08.00
(13.92m)
1
37
McCloughan, Thomas
11
South Hunterdon
44-07.00
(13.59m)
1
38
Young, Amir
12
Holy Spirit
43-03.00
(13.18m)
1
39
Laguerre, Kamau
12
Hudson Catholic
42-02.25
(12.86m)
1
--
Funicello, Nick
11
Cresskill
FOUL
(--)
1
--
Dennerlein, Edward
12
Chatham
FOUL
(--)
1
Mixed Shot Put Wheelchair Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jimenez-Vergara, Miguel
Notre Dame
16-05.00
(5.00m)
1
2
Koziel, Stevem
Kearny
15-05.00
(4.70m)
1
3
Fertig, Matthew
Somerville
8-05.00
(2.57m)
1
4
Potter, Steve
Haddonfield Memo
3-09.00
(1.14m)
1
Mens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brennan, Sean
12
Union Catholic R
183-07
(55.96m)
1
2
Krimin, Nick
11
St Joseph's
179-07
(54.74m)
1
3
Benson, Kevin
12
Toms River North
176-03
(53.72m)
1
4
Liskowitz, Andrew
12
Christian Brothe
175-04
(53.44m)
1
5
Mooers, John
12
Middle Township
174-05
(53.16m)
1
6
Castillo Jr., Vlad
12
Montgomery
172-06
(52.58m)
1
7
Borowick, Alex
12
St Joseph's
170-06
(51.97m)
1
8
West, Jordan
10
Rahway
163-03
(49.76m)
1
9
Ahearn, Francis
12
Ramsey
162-04
(49.48m)
1
10
Botett, Nicolas
11
South Brunswick
161-04
(49.17m)
1
11
Tummino, Andrew
12
River Dell Regio
160-05
(48.90m)
1
12
Vigneron, jack
12
River Dell Regio
159-09
(48.69m)
1
13
Gilligan, Dan
11
Toms River East
159-03
(48.54m)
1
14
Snead, Christopher
12
Teaneck
157-08
(48.06m)
1
15
Govenette, Julian
11
Haddon Township
156-00
(47.55m)
1
16
Shin, Jin-Young
12
Northern Valley-
154-07
(47.12m)
1
17
Hallowell, Jake
10
Delsea
154-05
(47.07m)
1
18
Hunt, Adam
10
Collingswood
152-07
(46.51m)
1
19
Antonucci, Cade
10
Holy Spirit
147-04
(44.91m)
1
20
Spark, Mike
11
Metuchen
146-11
(44.78m)
1
21
Deleon, Nestali
12
Jackson Liberty
145-11
(44.48m)
1
22
Davis, Brandon
11
Old Bridge
145-09
(44.42m)
1
23
Henry, Mackenzie
12
Hamilton North -
144-05
(44.02m)
1
24
Jorge, Jaylon
11
Morristown
143-04
(43.69m)
1
25
Castano, Sebastian
12
Cresskill
141-09
(43.21m)
1
26
Walton, Dominic
11
Old Bridge
141-06
(43.13m)
1
27
Anderson, David
11
Franklin
139-11
(42.65m)
1
28
Brown, Marcell
12
Montclair
139-08
(42.57m)
1
29
Lutkewitte, Will
11
Christian Brothe
137-08
(41.96m)
1
30
Downes, De'von
12
Glassboro
137-02
(41.81m)
1
31
Forrester, Billy
12
Ramsey
136-01
(41.48m)
1
32
Zander, Kamil
12
Lawrence
135-08
(41.35m)
1
33
Georges, Oliver
11
Bloomfield
124-09
(38.02m)
1
34
Arnold, Justin
ROSELLE PARK
119-00
(36.27m)
1
35
Fishbein, Samuel
10
Newark Academy
118-11
(36.25m)
1
36
Joseph, Alex
12
Holy Spirit
117-09
(35.89m)
1
37
Phillips, Colin
10
Pope John XXIII
117-01
(35.69m)
1
38
Wolf, Kevin
12
Haddonfield Memo
110-08
(33.73m)
1
--
Addlesberger, Ryan
12
Cinnaminson
FOUL
(--)
1
--
Mitchell, Juwan
9
Mater Dei
FOUL
(--)
1
Mixed Discus Wheelchair Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jimenez-Vergara, Miguel
Notre Dame
44-06
(13.56m)
1
2
Koziel, Stevem
Kearny
44-00
(13.41m)
1
3
Fertig, Matthew
Somerville
14-07
(4.45m)
1
4
Potter, Steve
Haddonfield Memo
13-03
(4.04m)
1
Mens Javelin
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gebhardt, Ryan
12
Wallkill Valley
206-06
(62.94m)
1
2
Harnett, Gregory
12
Hunterdon Centra
195-00
(59.44m)
1
3
Sagendorf, Brian
12
Union Catholic R
194-03
(59.21m)
1
4
Kissi, Nana
11
Franklin
183-08
(55.98m)
1
5
Flacco, Peter
12
Villa Walsh Acad
180-09
(55.09m)
1
6
Melillo, Robert
12
Nutley
179-04
(54.66m)
1
7
Conrad, Noah
12
Phillipsburg
179-02
(54.61m)
1
8
Kelly, John
12
Warren Hills Reg
177-04
(54.05m)
1
9
Bedilion, Brandon
12
Woodstown
176-09
(53.87m)
1
10
Smith, Terrence
11
Oakcrest
175-04
(53.44m)
1
11
Hessman, Garrett
12
Bergen Catholic
173-01
(52.76m)
1
12
Jernee, Steven
10
Ocean City
172-10
(52.68m)
1
13
Marks, Robert
11
Rancocas Valley
171-10
(52.37m)
1
14
Lee, Aran
10
Sterling
170-10
(52.07m)
1
15
Hatler, Charlie
12
Pope John XXIII
170-05
(51.94m)
1
16
Gambetta, Joseph
11
Delbarton
169-05
(51.64m)
1
17
Olapinsin, Victor
12
Bloomfield
168-03
(51.28m)
1
18
Donnelley, Jack
12
Phillipsburg
166-01
(50.62m)
1
19
Hillsamer, Mark
12
Montgomery
165-10
(50.55m)
1
20
Downey, Jedh
11
Northern Valley-
165-08
(50.50m)
1
21
Ruggerio, James
12
Governor Livings
165-07
(50.47m)
1
22
Spencer, David
12
Middlesex
165-01
(50.32m)
1
23
DeNike, Zachary
11
Northern Valley-
164-04
(50.09m)
1
24
Antonucci, Cade
10
Holy Spirit
164-03
(50.06m)
1
25
Mastropaolo, Dan
11
Middletown South
164-02
(50.04m)
1
26
Brackett, Kyle
12
Wayne Hills
163-06
(49.83m)
1
26
Kim, Ryan
12
Whippany Park
163-06
(49.83m)
1
28
Cornacchia, Cole
12
Red Bank Catholi
163-00
(49.68m)
1
29
Morales, David
12
South Brunswick
162-10
(49.63m)
1
30
Fusco, Jerry
11
Holy Cross
158-10
(48.41m)
1
31
Bryk, Mitchell
11
Westfield
158-03
(48.23m)
1
32
Pasquale, AJ
11
Clayton
153-10
(46.89m)
1
33
Altamura, Mauro
12
Hasbrouck Height
153-05
(46.76m)
1
34
Pikowski, James
11
Hasbrouck Height
151-00
(46.02m)
1
35
Holden, Bryan
11
Northern Valley-
150-10
(45.97m)
1
36
Ehrhardt, Jack
11
Point Pleasant B
150-05
(45.85m)
1
37
Young, Mitchell
12
Maple Shade
148-02
(45.16m)
1
38
Errichetti, Noah
10
Calvary Christia
141-10
(43.23m)
1
39
Lopes, David
11
Timothy Christia
140-01
(42.70m)
1
40
Ocot, Nate
12
Hawthorne Christ
136-03
(41.53m)
1
41
Berroa, Nobel
12
Trenton Catholic
133-04
(40.64m)
1
Mixed Javelin Wheelchair Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jimenez-Vergara, Miguel
Notre Dame
47-10
(14.58m)
1
2
Koziel, Stevem
Kearny
36-00
(10.97m)
1
3
Fertig, Matthew
Somerville
17-04
(5.28m)
1
4
Potter, Steve
Haddonfield Memo
8-02
(2.49m)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bell, Marquese
10
Bridgeton
6-10.00
(2.08m)
1
2
Bradham, Devin
12
Williamstown
6-10.00
(2.08m)
1
3
Singleton, Dustin
11
Camden
6-08.00
(2.03m)
1
4
Banks, Ameer
12
Delsea
6-06.00
(1.98m)
1
5
Turner, Isaiah
12
Morris Hills
6-06.00
(1.98m)
1
5
Davinston, Jeffery
12
East Orange Camp
6-06.00
(1.98m)
1
7
Givens, Ryan
12
Ocean City
6-06.00
(1.98m)
1
10
Hill, Robert
11
Lakewood
6-04.00
(1.93m)
1
11
WALDRON, DONTE
12
Linden
6-04.00
(1.93m)
1
12
Olivieri, Tyler
12
Ridgefield Park
6-04.00
(1.93m)
1
12
Liebling, Jake
12
Lenape
6-04.00
(1.93m)
1
8
Simmons, Jaleel
11
Plainfield
6-04.00
(1.93m)
1
9
Clouse, Spenser
12
West Morris Mend
6-04.00
(1.93m)
1
14
Gooding, Denzel
12
Old Bridge
6-02.00
(1.88m)
1
14
Lorenzo, Jordan
12
Kittatinny Regio
6-02.00
(1.88m)
1
14
Bah, Diante
12
Rancocas Valley
6-02.00
(1.88m)
1
14
Cowgill, Justin
11
Gloucester City
6-02.00
(1.88m)
1
14
Tench, Gerald
12
Clearview Region
6-02.00
(1.88m)
1
--
Opaleye, Samuel
10
Hudson Catholic
NH
(--)
1
--
Ogedegbe, Tomatse
10
Hudson Catholic
NH
(--)
1
--
Traore, Mamadou
12
Hudson Catholic
NH
(--)
1
--
Carr, Michael
11
Pingry
NH
(--)
1
--
Johnson, Aakir
12
Weequahic
NH
(--)
1
--
Sanders, Bashir
10
Weequahic
NH
(--)
1
--
Pondiscio, Andrew
Sparta
NH
(--)
1
--
Brown, Kimere
11
Penns Grove
NH
(--)
1
--
Olugbenga, Tobi
12
Hopatcong
NH
(--)
1
--
COLTER, TIM
12
Cranford
NH
(--)
1
--
Powell, Rhashawn
10
Neptune
NH
(--)
1
--
Adams, Tariq
12
Pleasantville
NH
(--)
1
--
Willis, Semaj
10
Trenton Central
NH
(--)
1
--
Copper, Kevin
11
Passaic Co Techn
NH
(--)
1
--
Arena, Alec
12
St Augustine Pre
NH
(--)
1
--
Bozzo, Chris
12
Don Bosco Prep
NH
(--)
1
--
Adams, Evan
11
Bishop Eustace P
NH
(--)
1
--
Purry, Mackenzie
11
Notre Dame
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bethea, Eric
12
Piscataway
23-04.25
(7.12m)
nwi
1
2
Taylor, Quasheem
12
Bridgeton
23-02.00
(7.06m)
nwi
1
3
Warren, Patrick
11
Montgomery
22-01.00
(6.73m)
nwi
1
4
Owens, John
10
West Windsor-Pla
21-11.25
(6.69m)
nwi
1
5
Anukwuem, Tobe
12
Seton Hall Prep
21-10.25
(6.66m)
nwi
1
6
Brown, Kimere
11
Penns Grove
21-10.25
(6.66m)
nwi
1
7
Paul, Jarius
12
Mahwah
21-08.50
(6.62m)
nwi
1
8
Weaver, Zaire
12
Passaic Co Techn
21-07.50
(6.59m)
nwi
1
9
Reels, Warren
12
South Plainfield
21-04.50
(6.52m)
nwi
1
10
Curet, Aaron
12
Jackson Memorial
21-03.50
(6.49m)
nwi
1
11
Givens, Ryan
12
Ocean City
21-03.25
(6.48m)
nwi
1
11
Stickle, Greg
12
Randolph
21-03.25
(6.48m)
nwi
1
13
Mitchell, Ben
12
St Joseph
21-03.00
(6.48m)
nwi
1
14
Nolasco, Steven
11
Garfield
21-02.50
(6.46m)
nwi
1
15
Richard, Frankie
11
Northern Highlan
21-01.00
(6.43m)
nwi
1
15
Killibrew, Avery
12
Penns Grove
21-01.00
(6.43m)
nwi
1
17
Melton, Miles
10
Cedar Creek
20-11.50
(6.39m)
nwi
1
18
Davis, Andre
12
Jackson Memorial
20-11.25
(6.38m)
nwi
1
19
Horn, Michael
12
St Joseph's
20-10.00
(6.35m)
nwi
1
20
Thuppul, Aathreya
12
West Windsor-Pla
20-08.50
(6.31m)
nwi
1
20
Smith, Chris
12
Bishop Eustace P
20-08.50
(6.31m)
nwi
1
22
Copper, Kevin
11
Passaic Co Techn
20-08.25
(6.31m)
nwi
1
23
Smith, Tommy
11
Hackensack
20-06.00
(6.25m)
nwi
1
24
Hutchinson, Ennis
12
Glassboro
20-04.00
(6.20m)
nwi
1
25
Jackson, Alijah
10
Paramus Catholic
20-02.50
(6.16m)
nwi
1
26
Ryles, DaLon
12
Union Catholic R
20-01.00
(6.12m)
nwi
1
26
Pessoa, Christian
12
Clayton
20-01.00
(6.12m)
nwi
1
26
Ffrench, Maurice
11
New Brunswick
20-01.00
(6.12m)
nwi
1
29
Phillip, Anthony
12
Teaneck
20-00.50
(6.11m)
nwi
1
30
Green, Stanley
12
Holy Cross
19-11.50
(6.08m)
nwi
1
31
Russell, Larry
12
Timber Creek
19-10.00
(6.05m)
nwi
1
32
Smith, Nick
11
Haddon Heights
19-09.00
(6.02m)
nwi
1
33
Felker, Ryan
11
Egg Harbor Towns
19-08.50
(6.01m)
nwi
1
34
Williamson, Wells
12
Holy Cross
19-05.00
(5.92m)
nwi
1
34
Selden, Magnus
10
Wallkill Valley
19-05.00
(5.92m)
nwi
1
36
Appiah, Anthony
11
Wardlaw-Hartridg
19-00.00
(5.79m)
nwi
1
37
Olivieri, Tyler
12
Ridgefield Park
18-08.50
(5.70m)
nwi
1
38
Ogedegbe, Tomatse
10
Hudson Catholic
18-00.00
(5.49m)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bethea, Eric
12
Piscataway
49-11.25
(15.22m)
nwi
1
2
Snead, Malik
12
Hamilton - West
48-01.50
(14.67m)
nwi
1
3
Uduh, Dean
12
Columbia
48-00.00
(14.63m)
nwi
1
4
Christie, Perry
11
Union Catholic R
47-05.00
(14.45m)
nwi
1
5
Russell, Larry
12
Timber Creek
46-06.25
(14.18m)
nwi
1
6
Paul, Jarius
12
Mahwah
46-02.50
(14.08m)
nwi
1
7
Richard, Frankie
11
Northern Highlan
45-09.50
(13.96m)
nwi
1
8
Robinson, Tarik
11
Penns Grove
45-09.00
(13.94m)
nwi
1
9
Williams, Zakiyy
12
Rancocas Valley
45-03.00
(13.79m)
nwi
1
10
Uzzell, Nile
12
Franklin
45-01.50
(13.75m)
nwi
1
11
Thermitus, Dodley
10
Elizabeth
44-05.50
(13.55m)
nwi
1
12
Curet, Aaron
12
Jackson Memorial
44-04.50
(13.53m)
nwi
1
13
Horn, Michael
12
St Joseph's
44-00.00
(13.41m)
nwi
1
14
Killebrew, Allen
12
Penns Grove
43-11.00
(13.39m)
nwi
1
15
Bingelis, Simon
12
Brick Township
43-10.00
(13.36m)
nwi
1
16
Murch, Kevin
12
Colts Neck
43-04.00
(13.21m)
nwi
1
17
Wierzba, Matthew
11
Garfield
43-03.00
(13.18m)
nwi
1
17
Ryder, Jared
11
Vernon Township
43-03.00
(13.18m)
nwi
1
17
Mack, Jaciir
12
John F Kennedy (
43-03.00
(13.18m)
nwi
1
20
haywood, hassan
12
Central Newark
43-00.00
(13.11m)
nwi
1
21
Marshall, Noah
12
Mountain Lakes
42-10.00
(13.06m)
nwi
1
22
Scott, Holden
11
Hackettstown
42-07.00
(12.98m)
nwi
1
23
Afere, Samuel
12
Union
42-06.50
(12.97m)
nwi
1
24
Weaver, Zaire
12
Passaic Co Techn
42-03.00
(12.88m)
nwi
1
25
Gonzalez, Jose
12
Deptford Townshi
42-02.50
(12.87m)
nwi
1
26
mccullum, elijah
11
Metuchen
42-01.50
(12.84m)
nwi
1
27
Williamson, Wells
12
Holy Cross
42-00.50
(12.81m)
nwi
1
28
Ryles, DaLon
12
Union Catholic R
41-05.00
(12.62m)
nwi
1
28
Reynolds, Eric
11
Queen Of Peace
41-05.00
(12.62m)
nwi
1
30
Brown, Anthony
11
St John Vianney
41-04.50
(12.61m)
nwi
1
31
Appiah, Anthony
11
Wardlaw-Hartridg
40-07.50
(12.38m)
nwi
1
32
Horner, Austin
11
New Egypt
40-04.00
(12.29m)
nwi
1
33
weaver, justin
12
Pennsauken
40-02.00
(12.24m)
nwi
1
34
Riley, Jamie
12
Red Bank Catholi
39-10.00
(12.14m)
nwi
1
35
Liedtka, Jacob
11
Notre Dame
39-09.00
(12.12m)
nwi
1
36
Walier, Steve
11
Holmdel
39-06.00
(12.04m)
nwi
1
37
Lin, Casper
11
Dwight-Englewood
37-09.25
(11.51m)
nwi
1
--
Payne, Chaheen
11
New Milford
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Isaacson, Matthew
12
Matawan Regional
15-06.00
(4.72m)
1
2
Siegel, Sam
12
Northern Valley-
14-06.00
(4.42m)
1
3
Accardi, Andrew
12
Pompton Lakes
14-00.00
(4.27m)
1
4
Gould, Calvin
12
Lakeland Regiona
14-00.00
(4.27m)
1
5
Scavetta, Matt
12
Livingston
13-06.00
(4.11m)
1
6
Kane, Kevin
12
West Milford
13-06.00
(4.11m)
1
6
Richman, Andrew
12
Williamstown
13-06.00
(4.11m)
1
8
Loveland, Kyle
11
Moorestown
13-06.00
(4.11m)
1
9
Vail-Stein, Nicholas
10
Point Pleasant B
13-06.00
(4.11m)
1
10
Peci, Enea
12
Emerson
13-00.00
(3.96m)
1
10
Coppola, Vince
12
Delsea
13-00.00
(3.96m)
1
10
Rodriguez, Ray
12
Oakcrest
13-00.00
(3.96m)
1
10
Osbun, Ike
12
Montclair Kimber
13-00.00
(3.96m)
1
10
Brunson, Theo
12
Westfield
13-00.00
(3.96m)
1
10
Saleh, Ayman
12
East Brunswick
13-00.00
(3.96m)
1
10
Camacho, Sebastian
12
New Providence
13-00.00
(3.96m)
1
10
Barnes, John
12
Egg Harbor Towns
13-00.00
(3.96m)
1
10
Egri, Joseph
12
John F Kennedy (
13-00.00
(3.96m)
1
10
Qadri, Quad
11
Ocean Township
13-00.00
(3.96m)
1
10
Nicholas, Ramlakhan
12
Manchester Towns
13-00.00
(3.96m)
1
--
Beute, Chris
12
Delbarton
NH
(--)
1
--
Roca, Dominic
11
Mahwah
NH
(--)
1
--
McGregor, Garrett
12
Pingry
NH
(--)
1
--
Deluca, Nick
11
Governor Livings
NH
(--)
1
--
Abernathy, Connor
12
Ridgewood
NH
(--)
1
--
Morris, Connor
11
Christian Brothe
NH
(--)
1
--
Healy, John
10
Christian Brothe
NH
(--)
1
--
Boyce, Evan
12
Toms River North
NH
(--)
1
--
Persichetti, Chris
12
Notre Dame
NH
(--)
1
--
Babbini, Jason
12
Northern Valley-
NH
(--)
1
--
Czerski, Gary
12
Audubon
NH
(--)
1
--
Brovero, Jarrod
11
Delsea
NH
(--)
1
--
Alexander, Bennett
12
Highland Regiona
NH
(--)
1
--
Kim, Joseph
11
Ridgefield Park
NH
(--)
1
--
Fisher, Travis
11
NORTH ARLINGTON
NH
(--)
1
--
Groff, Jason
12
Haddon Township
NH
(--)
1
--
Picking, Ian
12
Haddonfield Memo
NH
(--)
1
Mixed 100m Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jimenez-Vergara, Miguel
Notre Dame
18.41
1
2
Baez, Abel
Garfield
18.62
1
3
Tohon, Matthew
Linden
19.99
1
4
Machak, Stephen
Pequannock Towns
20.83
1
5
Fertig, Matthew
Somerville
21.22
1
6
Koziel, Stevem
Kearny
25.51
1
7
Torres, Elizabeth
Hackettstown
31.55
1
8
Volfman, Joseph
Jonathan Dayton
1:17.51
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bisiolu, Haisha
12
Union
12.04
+0.0
1
2
Mack, Bria
10
Williamstown
12.32
+0.0
1
3
Gerstenbacher, Cecelia
10
Delsea
12.33
+0.0
1
4
DeBlasio, Nicole
12
Hunterdon Centra
12.33
+0.0
1
5
Salisbury, Kaitlin
11
HAWTHORNE
12.54
+0.0
1
6
Brown, Jocelyn
11
Penns Grove
12.68
+0.0
1
7
Osborne, Emma
10
Summit
12.74
+0.0
1
8
Miranda, Nioami
11
Hackettstown
13.01
+0.0
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bisiolu, Haisha
12
Union
12.02
+0.0
4
2
Mack, Bria
10
Williamstown
12.03
+0.0
4
3
Gerstenbacher, Cecelia
10
Delsea
12.32
+0.0
4
4
DeBlasio, Nicole
12
Hunterdon Centra
12.35
+0.0
4
5
Osborne, Emma
10
Summit
12.35
+0.0
2
6
Salisbury, Kaitlin
11
HAWTHORNE
12.36
+0.0
4
7
Miranda, Nioami
11
Hackettstown
12.40
+0.0
2
8
Brown, Jocelyn
11
Penns Grove
12.42
+0.0
3
9
Flim, Marissa
12
Hamilton - West
12.44
+0.0
4
10
Waller, Arianna
11
Kingsway Regiona
12.45
+0.0
3
11
Smith, Lauren
11
Hillsborough
12.46
+0.0
3
12
Garrett, Ayanna
11
Egg Harbor Towns
12.48
+0.0
4
13
Jenkins, Iyanna
11
Linden
12.50
+0.0
3
14
Collins, Abby
10
Red Bank Catholi
12.52
+0.0
3
15
DiFrancesco, Katie
10
St John Vianney
12.52
+0.0
2
16
Mitchell, Ariel
12
Lenape
12.54
+0.0
3
17
Garrett, Jahdasia
9
Neptune
12.54
+0.0
2
18
Johnson, Malika
12
Metuchen
12.55
+0.0
2
19
Chadwick, Amaya
9
Union Catholic R
12.56
+0.0
2
20
Valmon, Zhane
12
Manchester Towns
12.59
+0.0
1
21
Piron, Claudia
10
Summit
12.60
+0.0
2
22
Harrison, Aliya
9
Sterling
12.62
+0.0
1
23
THOMPSON, NAJI
12
Oak Knoll
12.63
+0.0
2
24
Koomson, Josephina
12
Arthur P Schalic
12.67
+0.0
3
25
Williams, Zarria
11
Camden Catholic
12.72
+0.0
1
26
Scarpis, Anna Maria
10
Bogota
12.78
+0.0
3
27
Bleasdell, Tatiana
11
Hudson Catholic
12.79
+0.0
1
28
Redmond, Amber
12
Hackensack
12.82
+0.0
4
29
Williams, Jessie
11
Newark Academy
12.99
+0.0
1
30
Hall, Moriah
11
Camden Catholic
13.06
+0.0
1
31
Graham, Kenni
11
Notre Dame
13.13
+0.0
1
32
Kenny, Mackenzie
10
Oak Knoll
13.18
+0.0
1
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bisiolu, Haisha
12
Union
24.30
+0.0
4
2
Lester, Kiara
11
Deptford Townshi
24.84
+0.0
4
3
DeBlasio, Nicole
12
Hunterdon Centra
24.89
+0.0
4
4
Gerstenbacher, Cecelia
10
Delsea
25.02
+0.0
4
5
Flim, Marissa
12
Hamilton - West
25.08
+0.0
4
6
Brzozowski, Lauren
12
Ramapo
25.19
+0.0
4
7
Heil, Monica
11
St John Vianney
25.44
+0.0
3
8
DiFrancesco, Katie
10
St John Vianney
25.46
+0.0
1
9
Mack, Bria
10
Williamstown
25.56
+0.0
4
10
Miranda, Nioami
11
Hackettstown
25.58
+0.0
2
11
Sellers, Kadejah
Manchester Regio
25.60
+0.0
3
12
Osborne, Emma
10
Summit
25.64
+0.0
3
13
Florio, Olivia
10
Northern Highlan
25.65
+0.0
3
14
Piron, Claudia
10
Summit
25.66
+0.0
2
15
Colmon, Shanelle
9
East Brunswick
25.67
+0.0
3
16
Spano, Danielle
10
Marlboro
25.72
+0.0
4
17
Garrett, Ayanna
11
Egg Harbor Towns
25.77
+0.0
3
18
Peterson, Imani
11
Overbrook
25.85
+0.0
3
19
Dwyer, Asha
10
Piscataway
25.96
+0.0
2
20
Taylor, Aliyah
9
Pemberton
25.97
+0.0
2
21
Coverson, Jordan
12
Union Catholic R
26.03
+0.0
1
22
Lagomarsino, Tajia
11
Saddle Brook
26.06
+0.0
2
23
Forteau, Carleisha
12
Secaucus
26.25
+0.0
2
24
Williams, Zarria
11
Camden Catholic
26.27
+0.0
1
25
Hannah, Shannon
12
Haddon Heights
26.47
+0.0
1
26
McConnell, Morgan
10
Collingswood
26.57
+0.0
2
27
Hunter, Janelle
11
M X Shabazz
26.81
+0.0
1
28
THOMPSON, NAJI
12
Oak Knoll
27.09
+0.0
1
29
Viveros, Kiana
9
Morris Catholic
27.31
+0.0
1
30
Al-Sawwaf, Shereen
12
Dwight-Englewood
27.51
+0.0
1
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cowan, Emile
12
Columbia
54.26
4
2
Heil, Monica
11
St John Vianney
55.86
4
3
Sarraga, Aminah
11
Teaneck
56.39
4
4
Brzozowski, Lauren
12
Ramapo
56.47
4
5
Peterson, Imani
11
Overbrook
57.01
3
6
Miranda, Nioami
11
Hackettstown
57.30
3
7
Peeke, Jaquin
12
Franklin
57.50
3
8
Gizzo, Lexi Del
10
Tenafly
57.53
4
9
Osley, Desirae
11
South Brunswick
57.64
4
10
Sobieski, Jenna
12
Old Bridge
57.66
1
11
Fazio, Brooke
10
Ridge
58.08
3
12
Smith, Alexis
10
Roxbury
58.18
3
13
Jamison, Olivia
12
Pennsauken
58.60
3
14
Forteau, Carleisha
12
Secaucus
58.65
1
15
LUBIN, SOLANGE
10
Hillside
58.67
1
16
Graham, Jana Nicole
12
Notre Dame
58.76
3
17
Jackson, Kayla
10
Northern Burling
58.91
4
18
Webster, Tamera
12
Hammonton
58.96
2
19
Duva, Victoria
11
Haddon Township
59.24
2
20
Adetoye, Adebisi
9
Newark Academy
59.24
2
21
Sheppard, Jaime
10
Morristown-Beard
59.26
2
22
Williams, Amber
10
Kent Place
59.38
2
23
Nelson, Dionna
10
Collingswood
59.77
1
24
Robinson, Marshea
10
Kent Place
1:05.03
3
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Onque-Shabazz, Amari
11
Union Catholic R
2:10.03
3
2
Berardo, Jacqueline
12
Hunterdon Centra
2:10.85
3
3
Martin, Kayla
10
Seneca
2:11.88
3
4
Chartier, Elizabeth
11
Southern Regiona
2:12.35
2
5
Quimby, Megan
10
Lenape
2:12.78
3
6
Smith, Chelsea
12
Toms River South
2:13.69
3
7
Piiru, Chandi
12
Union Catholic R
2:13.95
3
8
Anderson, Sam
10
Matawan Regional
2:14.32
2
9
Acosta, Maria
11
Paramus Catholic
2:14.69
3
10
Sapone, Lauren
11
Red Bank Regiona
2:15.47
2
11
Reckling, Briana
9
Columbia
2:15.56
2
12
Lee, Chelsea
11
Pascack Valley
2:15.60
2
13
Coppolino, Sydney
9
Sterling
2:15.76
2
14
Pagano, Catherine
12
Northern Highlan
2:16.21
3
15
Poggi, Micaela
12
Mt Olive
2:16.91
3
16
Roberts, Briana
11
Pennsauken
2:17.49
2
17
Velock, Kyra
10
Mountain Lakes
2:18.21
1
18
Sobieski, Jenna
12
Old Bridge
2:18.68
2
19
Patten, Morgan
10
Notre Dame
2:19.13
1
20
LaCapria, Katie
11
Middlesex
2:19.15
1
21
Turner, Kelsey
11
New Providence
2:19.99
1
22
Shaffer, Kelly
11
South Hunterdon
2:20.50
1
23
Cadet, Rebecca
11
Weequahic
2:20.62
1
24
Palmer, Emma
12
Pingry
2:22.76
1
25
Coimbra, Gabby
9
Roselle Catholic
2:24.83
1
26
Porto, Julie
9
Oak Knoll
2:26.02
1
Womens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gess, Briana
10
Haddonfield Memo
4:48.05
2
2
Guerra, Julia
11
Indian Hills
4:51.56
2
3
Rancan, Christina
11
West Windsor-Pla
4:52.21
2
4
Buckley, Colleen
12
Immaculate Heart
4:54.81
2
5
Ortiz, Crystal
9
Hudson Catholic
4:55.18
2
6
Wasserman, Katherine
11
Spotswood
4:55.79
2
7
Casey, Deirdre
12
West Windsor-Pla
4:55.88
2
8
Warner, Marin
12
Holmdel
4:56.69
2
9
Catania, Julianna
11
Egg Harbor Towns
4:58.17
2
10
Delidow, Katie
10
Millburn
4:58.25
2
11
Vuocolo, Alexsus
11
Toms River South
4:59.96
2
12
Bartelloni, Alexis
12
Marlboro
5:00.08
2
13
Sapone, Lauren
11
Red Bank Regiona
5:00.44
2
14
McNamara, MaryKate
12
Red Bank Catholi
5:00.83
1
15
Bonaguidi, Hannah
11
Delaware Valley
5:01.98
2
16
McSorley, Nora May
11
Randolph
5:02.50
2
17
Karabin, Lauren
9
Winslow Township
5:05.51
1
18
Piccinic, Shelby
9
Colonia
5:05.62
1
19
Brockmeier, Megan
10
Immaculate Heart
5:07.89
1
20
Harasts, Cassandra
11
Montville
5:08.43
1
21
Merkh, Annika
10
Haddon Township
5:08.46
1
22
Shaffer, Kelly
11
South Hunterdon
5:09.62
1
23
Lansing, Elizabeth
12
Randolph
5:09.64
2
24
Coghlan, Ally
11
Spotswood
5:10.11
1
25
Camille, Bertholon
11
St Dominic Acad
5:10.57
1
26
Hollenbaugh, Erin
10
Kent Place
5:10.60
1
27
Turner, Jillian
11
New Providence
5:11.77
1
28
Smith, Yaminah
12
Weequahic
5:12.36
1
29
Dailey, Kathleen
12
St Rose
5:17.23
1
30
Dyer, Katelyn
10
Timothy Christia
5:33.11
1
31
Correia, Kathryn
11
Montclair Kimber
5:43.98
1
--
Stankosh, Gabi
9
Bishop Ahr
DNF
1
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dwyer, Grace
11
Hamilton North -
10:21.46
2
2
Glasergreen, Eve
12
North Hunterdon
10:29.43
2
3
Jeffers, Carleen
12
Ridgewood
10:29.97
2
4
Roche, Ciara
11
Freehold Townshi
10:33.09
2
5
Castaneda, Sierra
11
West Morris Cent
10:34.92
2
6
Viparina, Olivia
12
Roxbury
10:40.10
2
7
Grisbaum, Epiphany Devon
12
Ocean City
10:40.35
2
8
Suss, Rachel
11
Metuchen
10:42.95
2
9
Hayes, Niamh
10
Howell
10:44.84
2
10
Kubasek, Michelle
11
Bergen County Te
10:56.79
2
11
Zodl, Lauren
12
Pinelands Region
10:58.89
1
12
O'Kane, Christine
12
Morristown
10:59.39
1
13
Schriever, Gillian
12
Pinelands Region
11:00.19
1
14
Mills, Eryn
12
Red Bank Catholi
11:02.39
1
15
Bakley, Amanda
11
Pennsauken
11:02.73
2
16
O'Brien, Caitlin
11
Jackson Memorial
11:03.44
1
17
Honrath, Nora
10
St John Vianney
11:06.00
2
18
Condell, Alyssa
9
Timber Creek
11:06.94
2
19
Schlosser, Ally
11
Parsippany
11:09.79
1
20
Kohli, Juliet
11
Montclair
11:11.50
2
21
Watters, Mary
12
Academy Of The H
11:12.71
1
22
Kroepfl, Lauren
10
Robbinsville
11:15.78
1
23
Glynn, Caitlin
12
Union Catholic R
11:15.93
1
24
Tabbachino, Giavanna
10
Immaculate Heart
11:26.93
1
25
Duncan, Regina
12
North Warren Reg
11:35.65
1
26
Smith, Yaminah
12
Weequahic
11:56.11
1
27
Wood, Anna
9
Pingry
11:57.91
1
28
Satnick, Tara
11
Dwight-Englewood
12:14.68
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Keisha
12
Camden
14.44
+0.0
1
2
McMillan, Aspen
12
South Brunswick
14.53
+0.0
1
3
Livingston, Tia
11
Union Catholic R
14.54
+0.0
1
4
Thomas, Zyjira
12
South Brunswick
14.66
+0.0
1
5
Cooper, Saborrah
12
Weequahic
14.67
+0.0
1
6
Bennett, Gabrielle
12
Winslow Township
14.75
+0.0
1
7
Scherer, Elly
11
Randolph
14.89
+0.0
1
8
McCray, Kishona
10
Central Newark
15.42
+0.0
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bennett, Gabrielle
12
Winslow Township
14.45
+0.0
5
2
Cooper, Saborrah
12
Weequahic
14.55
+0.0
4
3
Williams, Keisha
12
Camden
14.57
+0.0
5
4
Scherer, Elly
11
Randolph
14.77
+0.0
5
5
Thomas, Zyjira
12
South Brunswick
14.85
+0.0
5
6
Livingston, Tia
11
Union Catholic R
14.86
+0.0
5
7
McMillan, Aspen
12
South Brunswick
14.86
+0.0
5
8
McCray, Kishona
10
Central Newark
14.89
+0.0
4
9
Armstead, Rachell
11
Millville Senior
14.93
+0.0
5
10
James, Kelly Anne
12
Weequahic
14.96
+0.0
4
11
Forbes, Ebony
10
River Dell Regio
14.99
+0.0
3
12
Ike, Chibugo
12
Linden
15.02
+0.0
5
13
Schoenauer, Kathryn
11
West Windsor-Pla
15.04
+0.0
4
14
Francis, Shelby
11
North Brunswick
15.05
+0.0
4
15
Kirton, Simone
10
Chatham
15.13
+0.0
3
16
Germain, Suzenie ST
12
Linden
15.19
+0.0
3
17
Garcia, Elizabeth
10
Academy Of The H
15.22
+0.0
3
18
Orleans, Viviane
11
Jonathan Dayton
15.30
+0.0
3
19
Lynch, Dana
12
Hackensack
15.31
+0.0
4
20
Reyes, Nyazhaja
12
Brick Memorial
15.33
+0.0
3
21
Davis-Hines, Janiyah
10
Timber Creek
15.34
+0.0
3
22
Maynes, Samantha
12
Lenape
15.52
+0.0
4
23
Gibbs, Janelle
12
Union Catholic R
15.72
+0.0
2
24
Collier, Mijah
9
Lawrence
15.75
+0.0
2
25
Hall, Kristen
11
Whippany Park
15.83
+0.0
2
26
Wehrer, Marlo
12
Pequannock Towns
15.95
+0.0
2
27
Jones, Sarah
10
Bishop Eustace P
16.22
+0.0
2
28
Brzozowski, Katherine
12
Ramapo
16.24
+0.0
3
29
Lenten, Erin Van
12
Eastern Christia
16.34
+0.0
1
30
Graham, Kenni
11
Notre Dame
16.37
+0.0
1
31
minakhina, anna
11
Highland Park
16.56
+0.0
2
32
Jackson, Ebonee
11
John F Kennedy (
16.69
+0.0
4
33
Negroni, Natalie
12
Queen Of Peace
16.83
+0.0
1
34
Schroeder, Kaitlin
12
Oak Knoll
16.85
+0.0
1
35
Bryans, Marissa
10
Mater Dei
17.29
+0.0
1
36
Curry, Mykalah
12
Butler
17.46
+0.0
2
37
Maheras, Patricia
12
Villa Walsh Acad
17.46
+0.0
1
--
Cross, Darielle
11
Matawan Regional
DNF
+0.0
2
Womens 400m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
MCLAUGHLIN, SYDNEY
10
Union Catholic R
57.39
5
2
Herran, Alana
12
Union Catholic R
1:00.99
5
3
Pettipaw, Carly
12
Lenape
1:01.25
5
4
welzer, Christina
12
Northern Valley-
1:01.71
4
5
Cooper, Thaila
12
Kingsway Regiona
1:02.16
5
6
Odukale, Temi
12
Woodbridge
1:02.17
3
7
Wehrer, Marlo
12
Pequannock Towns
1:02.21
5
8
Lazur, Anna
11
Hanover Park
1:02.30
4
9
McElwain, Hilary
11
Northern Highlan
1:02.31
3
10
Byrne, Noreen
12
River Dell Regio
1:02.43
5
11
DiGiacinto, Jillian
11
Hasbrouck Height
1:02.52
4
12
Davis-Hines, Daijah
11
Timber Creek
1:03.19
5
13
Maynes, Samantha
12
Lenape
1:03.26
4
14
Preston, Brittany
11
Winslow Township
1:03.62
3
15
Ike, Chibugo
12
Linden
1:03.69
5
16
Reid, Jenna
10
Middletown North
1:04.06
4
17
Austin, Jordan
12
Winslow Township
1:04.20
3
18
Gibilisco, Jenna
11
Notre Dame
1:04.25
2
19
Negroni, Natalie
12
Queen Of Peace
1:04.26
2
20
Francis, Shelby
11
North Brunswick
1:04.69
4
21
Shummette, Mariah
10
East Brunswick
1:04.74
2
22
Zdanek, Carly
12
Newton
1:04.75
3
23
DiTonno, Kari
11
Livingston
1:04.77
4
24
Morton, Lenaami
10
Camden
1:04.96
2
25
Bonnet, Carly
12
Haddonfield Memo
1:04.98
3
26
Rivers, Shayla
12
Winslow Township
1:04.99
3
27
Nicklas, Danielle
11
Audubon
1:05.13
1
28
Failace, Jessica
12
Lyndhurst
1:05.15
1
29
McCray, Kishona
10
Central Newark
1:05.68
4
29
Chen, Catherine
12
Parsippany Hills
1:05.68
2
31
Bowman, Claudia
11
Haddon Heights
1:05.99
3
32
Williams, Myriah
10
Union Catholic R
1:06.94
1
33
Schroeder, Kaitlin
12
Oak Knoll
1:07.38
1
34
Crilly, Kate
11
RANNEY SCHOOL
1:09.95
1
35
Heath, Maia
11
Holy Cross
1:18.47
1
Womens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Garrett
,
Gordon
,
Holland
,
Soloman
Neptune
47.61
5
2
Tucker
,
Baker
,
Ransom
,
Lester
Deptford Townshi
47.85
6
3
Peeke
,
ewing
,
dey
,
ewing
Franklin
48.26
5
4
Davis
,
Hudson
,
Walker
,
Williams
Camden
48.27
5
5
Johnson
,
Alvarez
,
Garrett
,
Garrett
Egg Harbor Towns
48.28
6
6
DeBlasio
,
Tack
,
Kiledjia
,
DeLuca
Hunterdon Centra
48.37
6
7
Williams
,
Preston
,
Ahirakwe
,
Smalls
Winslow Township
48.43
6
8
Pook
,
Ordonez
,
Florio
,
Florio
Northern Highlan
48.44
6
9
Novo
,
Osborne
,
Piron
,
Schaffer
Summit
48.46
5
10
Henry
,
Chadwick
,
Ifill
,
Gardner
Union Catholic R
48.79
6
11
Andrades
,
McPhee
,
Russell
,
Taylor
Pemberton
48.88
4
12
Bryan
,
Davis
,
Jamison
,
Pascall
Pennsauken
48.97
6
13
Davis-Hi
,
Davis-Hi
,
Starnes
,
Lavallia
Timber Creek
49.21
5
14
Koomson
,
Johnson
,
Wiltshir
,
Ismail
Arthur P Schalic
49.34
5
15
Allen
,
Rowe
,
Robinson
,
Washingt
Passaic Co Techn
49.37
4
16
Jones
,
Palmer
,
Waller
,
Cooper
Kingsway Regiona
49.38
4
17
Lewis
,
Tafari
,
French
,
Unterkoe
Columbia
49.53
5
18
Mendoza-
,
Flim
,
Jones
,
Hill
Hamilton - West
49.58
4
19
Oliver
,
Martin
,
LaVoil
,
Valmon
Manchester Towns
49.80
3
20
Marine
,
Adams
,
Akinbo
,
Dorval
Woodbridge
49.82
4
21
Amponsah
,
James
,
Sarraga
,
Edwards
Teaneck
49.93
4
22
Holt
,
Collier
,
Fortier
,
Gordon
Lawrence
49.98
5
23
Chamalia
,
Arrigale
,
Zaikov
,
Sadiquil
Cresskill
50.01
3
24
Thrope
,
Hanna
,
Rozier
,
Mosley
Cumberland Regio
50.06
4
25
Harding
,
Johnson
,
Peitro
,
Sellers
Metuchen
50.06
3
26
Hannah
,
Wright
,
Bob-Grey
,
Johnson
Haddon Heights
50.17
3
27
Williams
,
Hall
,
Nurudeen
,
Blacks
Camden Catholic
50.25
3
28
Friend
,
Zoppi
,
Collins
,
Spallanz
Red Bank Catholi
50.36
2
29
McKnight
,
Fontalvo
,
Thomas
,
Porzl
Hasbrouck Height
50.61
2
30
Clark
,
Robinson
,
Bazemore
,
White
Pleasantville
50.66
3
31
Olaleye
,
Bottega
,
Graham
,
Graham
Notre Dame
50.81
3
32
Smith
,
Galo
,
Hefty
,
Lenten
Eastern Christia
50.89
1
33
Gadaleta
,
Sella
,
Oteri
,
O'Uhuru
Pascack Hills
50.90
3
34
Neiman
,
Rhodeman
,
Wagner-C
,
Williams
Newark Academy
51.98
2
35
Smith
,
Darata
,
Heath
,
Hicks
Holy Cross
52.01
1
36
Watson
,
Trowbrid
,
Smith
,
Bleasdel
Hudson Catholic
52.71
1
37
Duster
,
Simon
,
Hwang
,
Al-Sawwa
Dwight-Englewood
53.05
2
38
Watson
,
elliot
,
Atulomah
,
Kirdzik
Pingry
53.91
1
--
Nelson
,
Perkowsk
,
Parson
,
McConnel
Collingswood
FS
2
--
Cole
,
Daniello
,
Foley
,
Rasnake
Immaculate Heart
DQ
2
--
Acosta
,
Trott
,
Menyhart
,
Sutton
Paramus Catholic
DQ
6
--
Ike
,
Germain
,
Jenkin
,
Jenkins
Linden
DQ
4
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McLaughl
,
Coverson
,
Herran
,
Livingst
Union Catholic R
3:44.20
5
2
Staten
,
Pettipaw
,
Storms
,
Topolski
Lenape
3:49.25
5
3
Cowan
,
Trigg
,
Reckling
,
Jordan
Columbia
3:51.55
5
4
Arami
,
Waterhou
,
McElwain
,
Pook
Northern Highlan
3:56.14
5
5
Ahirakwe
,
Williams
,
Rivers
,
Preston
Winslow Township
3:56.25
5
6
Corley
,
Fazio
,
Creedon
,
Convery
Ridge
3:56.37
5
7
Heineman
,
Palmer
,
Cooper
,
Waller
Kingsway Regiona
3:56.81
3
8
McDonald
,
Baker
,
Osley
,
Araque
South Brunswick
3:57.85
4
9
Hauschil
,
Metzheis
,
Vine
,
Patterso
Princeton
3:59.03
4
10
Davis-Hi
,
Davis-Hi
,
Sovae-Be
,
Sturdiva
Timber Creek
3:59.68
5
11
King
,
Kelly
,
Novak
,
Smith
Hillsborough
4:00.22
3
12
Byrne
,
Capeda
,
Lewis
,
Reilly
River Dell Regio
4:00.50
5
13
Pfleger
,
Powers
,
Molnar
,
Reid
Middletown North
4:00.62
4
14
Porzl
,
Quinn
,
DiGiacin
,
Thomas
Hasbrouck Height
4:00.89
2
15
Reyes-Gu
,
Larkin
,
Mulhere
,
Rawdon
Ramsey
4:01.46
4
16
Acosta
,
Jenkins
,
Menyhart
,
Sutton
Paramus Catholic
4:02.30
4
17
Graham
,
Gibilisc
,
Graham
,
Patten
Notre Dame
4:02.78
2
18
Cooper
,
O'Neill
,
Schacht
,
Tonnesen
West Morris Mend
4:03.06
4
19
Bonnet
,
Bonnet
,
DelDuca
,
Kane
Haddonfield Memo
4:03.53
4
20
Russell
,
Smith
,
Sorrenti
,
Taylor
Pemberton
4:03.93
4
21
Jamison
,
Pascall
,
Roberts
,
McEady
Pennsauken
4:04.55
3
22
Rider
,
Miller
,
Barr
,
Garrett
Egg Harbor Towns
4:04.70
3
23
Carter
,
Alford
,
Larusso
,
Smith
Roxbury
4:05.08
3
24
Barnett
,
Buck
,
Thatcher
,
Keller
Pope John XXIII
4:05.51
2
25
Pett
,
Buckley
,
Brockmei
,
McCavitt
Immaculate Heart
4:05.60
2
26
Rojas
,
Hinerman
,
Warren
,
Jaeckel
MOUNT SAINT MARY
4:05.83
2
27
Nelson
,
Parson
,
Perkowsk
,
McConnel
Collingswood
4:06.12
3
28
Atilola
,
Charles
,
Docteur
,
Edwards
Rahway
4:06.52
3
29
McVeigh
,
McVeigh
,
Brooks
,
Lagomars
Saddle Brook
4:07.48
2
30
Nicklas
,
Parr
,
Rizzo
,
Fadio
Audubon
4:07.55
2
31
DeSario
,
Moryto
,
Szczesna
,
Yonclas
Holmdel
4:07.59
3
32
Rhodeman
,
Bethea
,
Neiman
,
Adetoye
Newark Academy
4:08.32
1
33
Hall
,
Harding
,
Harding
,
Sellers
Metuchen
4:10.02
1
34
Lamb
,
Kenny
,
Schroede
,
Lyons
Oak Knoll
4:10.11
1
35
Cathcart
,
Boylan
,
Maheras
,
First
Villa Walsh Acad
4:18.15
1
36
Young
,
Geromini
,
Hull
,
Goff
Holy Spirit
4:20.06
1
37
Al-Sawwa
,
Hwang
,
Verp
,
Duster
Dwight-Englewood
4:20.37
1
38
Hughes
,
Crawley
,
Mugambi
,
Mugambi
Wardlaw-Hartridg
4:26.92
1
--
Chomo
,
Ismail
,
Moore
,
Wiltshir
Arthur P Schalic
FS
2
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Regner
,
Hirsch
,
Newman
,
Baalen
Ridge
9:11.48
3
2
Casey
,
Gulama
,
Kullmann
,
Rancan
West Windsor-Pla
9:14.98
3
3
Bonnet
,
Clarke
,
Gess
,
Minor
Haddonfield Memo
9:15.92
3
4
Lamadieu
,
Piiru
,
Onque-Sh
,
Johnson
Union Catholic R
9:18.30
3
5
Fay
,
LaRitz
,
Saponara
,
Berardo
Hunterdon Centra
9:22.29
3
6
Mooney
,
Ornstein
,
Woodlee
,
Chartier
Southern Regiona
9:26.18
3
7
Hinchen
,
Hinchen
,
North
,
Pagano
Northern Highlan
9:27.54
3
8
Henning
,
Roney
,
Keller
,
Buck
Pope John XXIII
9:27.95
3
9
Blackfor
,
Morrison
,
Myers
,
Schaeffe
Westfield
9:28.83
2
10
Bertscha
,
Poss
,
Barrett
,
Bracher
Freehold Townshi
9:29.40
3
11
Gentry
,
Hayes
,
Kohli
,
Schattne
Montclair
9:30.82
2
12
Cangialo
,
Cronk
,
McNally
,
Ferrigin
Red Bank Catholi
9:33.97
2
13
Hay
,
Heineman
,
Martin
,
Webb
Seneca
9:35.81
3
14
DiMartin
,
Holland
,
Chesney
,
Guerra
Indian Hills
9:37.36
2
15
Cavrak
,
Hoagland
,
Shah
,
O'Horo
Colts Neck
9:38.35
2
16
Steele
,
Bergman
,
Baker
,
Stremme
Ocean City
9:39.16
3
17
Coppolin
,
Coppolin
,
Gonzalez
,
Stratton
Sterling
9:40.86
3
18
Bush
,
DeSimone
,
Fitch
,
Hurley
Cranford
9:41.58
2
19
Brunet
,
O'Sulliv
,
Regan
,
Scrivani
Northern Valley-
9:42.64
2
20
Christia
,
Mangone
,
Poggi
,
Wells
Mt Olive
9:42.75
1
21
Shick
,
Barr
,
Roelle
,
Catania
Egg Harbor Towns
9:43.25
3
22
Johnston
,
Schiazza
,
Flood
,
Clinton
Ramsey
9:44.88
1
23
Bond
,
Hartmans
,
Mialhe
,
Metzheis
Princeton
9:46.64
2
24
Anderson
,
Lehnert
,
Hofferbe
,
Rowland
Rumson-Fair Have
9:47.79
2
25
Anderson
,
Veliz
,
Ferrara
,
Kenny
Matawan Regional
9:48.65
2
26
Velock
,
Gengaro
,
Jin
,
Olshansk
Mountain Lakes
9:50.27
1
27
Langan
,
Christen
,
Competie
,
McConnon
Jefferson Townsh
9:51.85
2
28
Cascone
,
McKnight
,
Dallara
,
Lucic
Hasbrouck Height
9:55.38
1
29
Heino
,
Nugent
,
Vick
,
Heineman
Kingsway Regiona
9:57.17
1
30
Kearns
,
Fulcher
,
Cirne
,
Failace
Lyndhurst
9:59.35
1
31
Amalfita
,
DiGirola
,
Lynch
,
Reilly
Villa Walsh Acad
10:00.61
1
32
Delmonac
,
Kenny
,
Lignell
,
Santus
Metuchen
10:01.26
2
33
Gipe
,
Sanders
,
Meighan
,
Vendetta
Pitman
10:07.58
1
34
Keating
,
Turner
,
Friscia
,
Turner
New Providence
10:11.85
1
35
Gmelich
,
Rienzo
,
Pabon
,
Toomey
Trinity Hall
10:13.88
1
36
Urbach
,
Schultz
,
Foley
,
Karcher
Paul VI
10:14.54
1
37
Li
,
Padmanab
,
Bethea
,
Kundra
Newark Academy
10:35.09
1
38
D'Arpino
,
Lyons
,
Porto
,
Keenan
Oak Knoll
11:07.23
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dunbar, Nickolette
11
Whippany Park
51-02.75
(15.61m)
1
2
Wilson, Alyssa
10
Monsignor Donova
49-07.75
(15.13m)
1
3
Molina, Jessica
11
Westwood Regiona
46-07.50
(14.21m)
1
4
Kanaris, Nikolia
11
Northern Valley-
43-11.25
(13.39m)
1
5
Hunter, Ronetta
12
Burlington Towns
43-07.25
(13.29m)
1
6
Mazza, Michelle
12
Ocean Township
41-09.00
(12.73m)
1
7
Robinson, Alanna
12
Montclair
41-02.50
(12.56m)
1
8
Wint, Danea
12
Vineland
41-01.75
(12.54m)
1
9
Jules, Fidele
11
Red Bank Catholi
40-03.00
(12.27m)
1
10
Singleton, Najeaya
9
Vineland
39-11.00
(12.17m)
1
11
Berry, Ashley
12
Franklin
39-05.50
(12.03m)
1
12
McGowan, Bernadette
11
Paul VI
39-04.50
(12.00m)
1
13
Berry, Amarys
11
Hackensack
39-04.00
(11.99m)
1
14
Johnson, Ciarra
9
Winslow Township
39-02.75
(11.96m)
1
15
Wildermuth, Jordan
11
Jefferson Townsh
39-00.50
(11.90m)
1
16
Rowland, Helene
12
Madison-Boro
38-11.00
(11.86m)
1
17
Dixon, Sarena
12
Red Bank Regiona
38-10.75
(11.86m)
1
18
Amonu, Chibuzo
10
Ewing
38-10.50
(11.85m)
1
19
Johnson, Racheal
10
A.L. Johnson
38-06.00
(11.73m)
1
20
Preckajlo, Alexandra
10
St Rose
38-01.00
(11.61m)
1
21
Bruno, Amy
11
Barnegat
37-04.50
(11.39m)
1
22
Eluemunor, Chioma
10
Morris Hills
37-01.75
(11.32m)
1
23
Ferrero, Sam
12
Northern Valley-
37-01.50
(11.32m)
1
24
Bock, Stephanie
11
Howell
37-00.50
(11.29m)
1
25
Nealer, Devon
12
Pitman
36-06.00
(11.13m)
1
26
Gabriel, Hernell
12
Newark Academy
36-05.00
(11.10m)
1
27
Rosemond, Halia
12
Morristown-Beard
36-03.75
(11.07m)
1
28
Wright, Ayanna
12
Haddon Heights
36-00.50
(10.99m)
1
29
Ryan, Superia
11
Arthur P Schalic
35-09.50
(10.91m)
1
30
Notarfrancesco, Danielle
10
Jackson Liberty
35-07.00
(10.85m)
1
31
Carmichael, Tomara
10
Palmyra
35-05.25
(10.80m)
1
32
Taylor, Jada
12
Neptune
35-03.25
(10.75m)
1
33
James, Kelly Anne
12
Weequahic
34-06.00
(10.52m)
1
34
Whitaker, Taylor
12
Union
34-05.00
(10.49m)
1
35
Porter, Denise
12
South Brunswick
33-08.00
(10.26m)
1
36
Ransom, Cory
12
Pingry
32-10.75
(10.03m)
1
37
Copeland, Catherine
10
Clayton
32-08.00
(9.96m)
1
38
Lebetter, Adia
12
Roselle Catholic
31-08.00
(9.65m)
1
39
Macaluso, Bonnie
12
Queen Of Peace
28-04.00
(8.64m)
1
Womens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson, Alyssa
10
Monsignor Donova
150-06
(45.87m)
1
2
Cunningham, Jade
12
Monsignor Donova
136-08
(41.66m)
1
3
Berry, Ashley
12
Franklin
136-04
(41.55m)
1
4
Campbell, Amiynah
12
Teaneck
133-09
(40.77m)
1
5
Ryan, Superia
11
Arthur P Schalic
132-01
(40.26m)
1
6
Rosemond, Halia
12
Morristown-Beard
132-00
(40.23m)
1
7
Dunbar, Nickolette
11
Whippany Park
129-07
(39.50m)
1
8
Wis, Leah
11
Montville
129-07
(39.50m)
1
9
Taylor, Jada
12
Neptune
127-02
(38.76m)
1
10
Hunter, Ronetta
12
Burlington Towns
127-01
(38.74m)
1
11
Hilt, Emily
10
Kingsway Regiona
124-00
(37.80m)
1
12
Senoo, Priscilla
12
Hillsborough
122-02
(37.24m)
1
13
Cervone, Sarah
12
Northern Valley-
121-10
(37.13m)
1
14
Carmichael, Tomara
10
Palmyra
118-00
(35.97m)
1
15
Closs, Me'Saj
11
Franklin
117-07
(35.84m)
1
16
Reuter, Allison
12
Clayton
117-06
(35.81m)
1
17
Greco, Mariah
12
Hamilton East -
116-05
(35.48m)
1
18
Wint, Danea
12
Vineland
115-04
(35.15m)
1
19
Ransom, Tamecia
11
Burlington Towns
114-11
(35.03m)
1
20
Ebanks, Verona
11
Clifton
114-05
(34.87m)
1
21
Fleming, Tayler
10
Egg Harbor Towns
109-03
(33.30m)
1
22
Rambert, Angela
11
Notre Dame
108-05
(33.05m)
1
23
Martin, Halena
11
Monmouth Regiona
107-11
(32.89m)
1
24
Bock, Stephanie
11
Howell
107-03
(32.69m)
1
25
Jules, Fidele
11
Red Bank Catholi
105-11
(32.28m)
1
26
Notarfrancesco, Danielle
10
Jackson Liberty
104-05
(31.83m)
1
27
Ahmed, Sarah
11
Northern Valley-
102-09
(31.32m)
1
28
Pantale, Olivia
11
Wayne Valley
102-04
(31.19m)
1
29
Matrisciano, Kate
10
Whippany Park
101-08
(30.99m)
1
30
Line, Danielle
10
Pope John XXIII
100-05
(30.61m)
1
31
Baels, Alexandra
12
Hawthorne Christ
98-09
(30.10m)
1
32
Daniels, Cameron
12
Vineland
96-11
(29.54m)
1
33
Isidron, Victoria
11
Union Catholic R
96-07
(29.44m)
1
34
Comick, Armani
12
Gill Saint Berna
96-00
(29.26m)
1
35
Cioffi, Hannah
9
Pitman
94-01
(28.68m)
1
36
Ransom, Cory
12
Pingry
93-09
(28.58m)
1
37
Zuidema, Chloe
10
Midland Park
92-08
(28.24m)
1
38
Preckajlo, Alexandra
10
St Rose
92-02
(28.09m)
1
39
Amonu, Chibuzo
10
Ewing
89-03
(27.20m)
1
40
Pearson, Sammi
11
Oak Knoll
87-11
(26.80m)
1
--
Odoemene, Jennifer
12
West Orange
FOUL
(--)
1
--
Beato, Annie
11
Pitman
FOUL
(--)
1
Womens Javelin
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vanderwyden, Megan Sax
12
Pennsville Memor
138-03
(42.14m)
1
2
Whipkey, Alyssa
12
Pennsville Memor
137-06
(41.91m)
1
3
Camisa, Sam
12
Voorhees
133-06
(40.69m)
1
4
Krier, Kristin
12
South Brunswick
133-01
(40.56m)
1
5
Pantale, Olivia
11
Wayne Valley
132-09
(40.46m)
1
6
Foering, Julianne
10
Rancocas Valley
130-09
(39.85m)
1
7
Brown, Lynn
12
Buena Regional
130-09
(39.85m)
1
8
Ghalam, Thalia
11
Midland Park
128-03
(39.09m)
1
9
Slade, Sinead
12
Middletown North
128-00
(39.01m)
1
10
Schrier, Kaela
11
Cherokee
126-07
(38.58m)
1
11
Kershner, Rachel
12
Red Bank Catholi
125-05
(38.23m)
1
12
Chomsky, Ali
11
Ocean Township
125-02
(38.15m)
1
13
Irizarry, Miranda
10
South Brunswick
123-07
(37.67m)
1
14
McHugh, Erin
12
Waldwick
121-10
(37.13m)
1
15
Rafferty, Brianna
12
Gateway Regional
120-06
(36.73m)
1
16
Williams, Precious
12
Northern Burling
118-07
(36.14m)
1
17
Galloway, Lauryn
12
East Brunswick
117-10
(35.92m)
1
18
Kowalski, Kristen
12
Robbinsville
117-03
(35.74m)
1
19
Castillo, Ashley
12
Ridgefield Park
117-01
(35.69m)
1
20
Lebron, Christina
11
St John Vianney
115-09
(35.28m)
1
21
Hunt, Lizzie
12
Morristown-Beard
115-01
(35.08m)
1
22
Hunter, Laura
12
Delsea
113-11
(34.72m)
1
23
Campbell, Kathryn
11
Parsippany
110-11
(33.81m)
1
24
Barriero, Alexa
12
Middletown North
110-04
(33.63m)
1
25
Martin, Halena
11
Monmouth Regiona
110-03
(33.60m)
1
26
Stanzione, Natalie
10
A.L. Johnson
109-09
(33.45m)
1
27
Adamski, Rachel
12
Sterling
109-05
(33.35m)
1
28
Culhane, Ayana
11
Absegami
108-11
(33.20m)
1
29
Crawford, Gabrielle
12
Millville Senior
106-10
(32.56m)
1
30
Zdanowicz, Ciara
10
Manchester Towns
104-02
(31.75m)
1
31
Kissel, Julia
11
Ramsey
102-08
(31.29m)
1
32
Shannon, Hester
12
St Dominic Acad
102-05
(31.22m)
1
33
Ciraollo, Gina
10
St John Vianney
101-06
(30.94m)
1
34
McGowan, Bernadette
11
Paul VI
100-09
(30.71m)
1
34
Ransom, Cory
12
Pingry
100-09
(30.71m)
1
36
Wis, Leah
11
Montville
99-11
(30.45m)
1
37
Swords, Megan
11
Immaculate Heart
96-07
(29.44m)
1
38
Mercaldo, Christie
12
Timothy Christia
94-09
(28.88m)
1
39
Parise, Brianna
09
Holy Cross
91-07
(27.91m)
1
40
Osborne, Theresa
11
Mater Dei
91-06
(27.89m)
1
41
Blake, Caitlyn
10
Lyndhurst
90-06
(27.58m)
1
42
Gould, Ruby
12
Newark Academy
86-06
(26.37m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thorne, Selena
11
Franklin
5-08.00
(1.73m)
1
2
Ibe, Nnenna
12
North Brunswick
5-06.00
(1.68m)
1
3
Cowan, Natalie
12
Hammonton
5-06.00
(1.68m)
1
4
Creedon, Jessica
10
Ridge
5-04.00
(1.63m)
1
5
Starnes, Kai
9
Timber Creek
5-04.00
(1.63m)
1
5
Wis, Leah
11
Montville
5-04.00
(1.63m)
1
11
Parcells, Taylor
12
Northern Valley-
5-02.00
(1.57m)
1
11
Levy, Noa
10
Princeton
5-02.00
(1.57m)
1
11
Hunte, Chevelle
12
Weequahic
5-02.00
(1.57m)
1
11
Ercole, Brielle
12
Oak Knoll
5-02.00
(1.57m)
1
11
Okada, Miku
10
River Dell Regio
5-02.00
(1.57m)
1
11
Zabelski, Megan
11
Point Pleasant B
5-02.00
(1.57m)
1
11
Bethea, Tasha
11
Piscataway
5-02.00
(1.57m)
1
11
Sweeney, Kelly
11
Bayonne
5-02.00
(1.57m)
1
11
McGavin, Monica
10
Kent Place
5-02.00
(1.57m)
1
11
Moneme, Adora
12
Union
5-02.00
(1.57m)
1
11
Nance, Sydne
10
Rancocas Valley
5-02.00
(1.57m)
1
11
Hodge, Anaiah
12
Bloomfield
5-02.00
(1.57m)
1
11
Smith, Carlee
11
Hamilton - West
5-02.00
(1.57m)
1
11
London, Osasha
12
Livingston
5-02.00
(1.57m)
1
7
Hall, Kristen
11
Whippany Park
5-02.00
(1.57m)
1
7
Bithell, Quinn
11
Lower Cape May R
5-02.00
(1.57m)
1
7
Weldon, Sophia
9
Pingry
5-02.00
(1.57m)
1
7
Abrahams, Leyna
10
East Brunswick
5-02.00
(1.57m)
1
--
Serrette, Aurie
12
Oak Knoll
NH
(--)
1
--
Bryans, Marissa
10
Mater Dei
NH
(--)
1
--
Kirchofer, Madison
11
Watchung Hills R
NH
(--)
1
--
Farrand, Skyler
10
North Hunterdon
NH
(--)
1
--
Pielli, Taylor
12
Old Bridge
NH
(--)
1
--
Parsons, Libby
11
Pingry
NH
(--)
1
--
Robinson, Megan
12
Newton
NH
(--)
1
--
McGrogan, Jen
11
Pequannock Towns
NH
(--)
1
--
Gratale, Cheyenne
12
High Point Regio
NH
(--)
1
--
Erskine, Jordan
11
Barnegat
NH
(--)
1
--
Russo, Gina Dello
11
Whippany Park
NH
(--)
1
--
Ullmann, Katie
10
Monsignor Donova
NH
(--)
1
--
Fellowes, Samantha
10
Academy Of The H
NH
(--)
1
--
Gibbs, Janelle
12
Union Catholic R
NH
(--)
1
--
Stokley, Steele
12
Paul VI
NH
(--)
1
--
Cohen, Michal
12
Cresskill
NH
(--)
1
--
Swan, Kateryna
10
Haddon Township
NH
(--)
1
--
Schmitt, Sarah
11
Hasbrouck Height
NH
(--)
1
--
Zaikov, Jordan
12
Cresskill
NH
(--)
1
--
Lovenberg, Kristina
11
West Morris Cent
NH
(--)
1
--
Granger, Liz
11
River Dell Regio
NH
(--)
1
--
Unger, Sarah
12
Glassboro
NH
(--)
1
--
Scardino, Danielle
12
Oakcrest
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Salisbury, Kaitlin
11
HAWTHORNE
18-05.00
(5.61m)
nwi
1
2
Vieira, Kelsey
11
Hillsborough
18-04.25
(5.59m)
nwi
1
3
Joseph, Tymia
11
Morris Knolls
18-03.00
(5.56m)
nwi
1
4
Edwards, Ashley
12
Northern Burling
18-02.00
(5.54m)
nwi
1
5
Guth, Kaleigh
11
Warren Hills Reg
18-02.00
(5.54m)
nwi
1
6
Armstead, Rachell
11
Millville Senior
18-00.50
(5.50m)
nwi
1
7
Bennett, Gabrielle
12
Winslow Township
18-00.25
(5.49m)
nwi
1
8
Trott, ALexis
11
Paramus Catholic
18-00.00
(5.49m)
nwi
1
9
Reilly, Marina
12
River Dell Regio
17-08.50
(5.40m)
nwi
1
10
Mosley, Lindzey
10
Cumberland Regio
17-07.75
(5.38m)
nwi
1
11
Thorne, Selena
11
Franklin
17-06.00
(5.33m)
nwi
1
11
Young, Asia
11
Holy Spirit
17-06.00
(5.33m)
nwi
1
13
Fields, Jordan
11
Columbia
17-05.75
(5.33m)
nwi
1
14
Zhu, Ludi
11
Gill Saint Berna
17-04.75
(5.30m)
nwi
1
15
Herran, Alana
12
Union Catholic R
17-01.50
(5.22m)
nwi
1
15
Bryant, Jessica
11
Cherry Hill East
17-01.50
(5.22m)
nwi
1
17
Majkowicz, Deb
12
Immaculate Heart
17-00.50
(5.19m)
nwi
1
17
Cox, Talyah
11
Delsea
17-00.50
(5.19m)
nwi
1
19
Schoenauer, Kathryn
11
West Windsor-Pla
16-11.25
(5.16m)
nwi
1
20
Hanna, Vashti
11
Cumberland Regio
16-11.00
(5.16m)
nwi
1
21
Livingston, Tia
11
Union Catholic R
16-10.25
(5.14m)
nwi
1
22
Panton, Domonique
12
Freehold Townshi
16-10.00
(5.13m)
nwi
1
23
FACEY, KENEDI
11
Governor Livings
16-09.00
(5.11m)
nwi
1
24
Peterson, Imani
11
Overbrook
16-07.00
(5.05m)
nwi
1
25
Jones, Sarah
10
Bishop Eustace P
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
26
Penders, Grace
12
Villa Walsh Acad
16-05.25
(5.01m)
nwi
1
27
Brzozowski, Katherine
12
Ramapo
16-04.00
(4.98m)
nwi
1
28
Forbes, Krista
12
River Dell Regio
16-01.25
(4.91m)
nwi
1
29
Seijas, Lainie
10
Mountain Lakes
16-00.25
(4.88m)
nwi
1
30
Hannah, Shannon
12
Haddon Heights
15-11.75
(4.87m)
nwi
1
31
Hassan, Maryam
11
Cresskill
15-11.25
(4.86m)
nwi
1
32
Fadio, Chelsea
11
Audubon
15-11.00
(4.85m)
nwi
1
33
Gellis, Bailey
10
Southern Regiona
15-08.50
(4.79m)
nwi
1
34
Melanson, Ellie
11
Notre Dame
15-06.50
(4.74m)
nwi
1
35
Pearson, Sammi
11
Oak Knoll
15-05.75
(4.72m)
nwi
1
36
Furth, Kayleigh
9
Newton
14-11.75
(4.57m)
nwi
1
37
Creedon, Jessica
10
Ridge
14-10.75
(4.54m)
nwi
1
38
Abubakar, Hajara
12
Garfield
13-10.25
(4.22m)
nwi
1
--
Tregoning, Lauren
12
Sussex Technical
FOUL
(--)
nwi
1
--
Smith, Lyndsey
12
Eastern Christia
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Salisbury, Kaitlin
11
HAWTHORNE
39-07.00
(12.07m)
nwi
1
2
Ibe, Nnenna
12
North Brunswick
39-06.75
(12.06m)
nwi
1
3
Edwards, Ashley
12
Northern Burling
38-11.00
(11.86m)
nwi
1
4
Menyhart, Rosie
12
Paramus Catholic
38-06.25
(11.74m)
nwi
1
5
Vieira, Kelsey
11
Hillsborough
38-02.50
(11.65m)
nwi
1
6
Panton, Domonique
12
Freehold Townshi
37-11.25
(11.56m)
nwi
1
7
Hanna, Vashti
11
Cumberland Regio
37-07.00
(11.46m)
nwi
1
8
Fields, Jordan
11
Columbia
37-03.25
(11.36m)
nwi
1
9
Hinds, Nia
11
Burlington Towns
37-00.50
(11.29m)
nwi
1
10
Rogers, Taliya
11
Rancocas Valley
36-10.50
(11.24m)
nwi
1
11
Boryeskne, Meghan
12
Sparta
36-09.50
(11.21m)
nwi
1
12
Fosam, Bonvie
10
Robbinsville
36-07.50
(11.16m)
nwi
1
13
Edwards, Assata
11
Rahway
36-06.75
(11.14m)
nwi
1
14
Joseph, Tymia
11
Morris Knolls
36-03.00
(11.05m)
nwi
1
15
James, Kelly Anne
12
Weequahic
36-01.00
(11.00m)
nwi
1
16
green, Lryic
11
Manchester Towns
35-08.50
(10.88m)
nwi
1
17
Hassan, Maryam
11
Cresskill
35-05.00
(10.80m)
nwi
1
18
Majkowicz, Deb
12
Immaculate Heart
35-04.25
(10.78m)
nwi
1
19
Henry, Bria
12
Union Catholic R
35-02.25
(10.73m)
nwi
1
20
Scott, Tyler
9
Union Catholic R
35-00.50
(10.68m)
nwi
1
21
Freeman, Ryan
12
Summit
35-00.00
(10.67m)
nwi
1
22
Rowe, Angel
11
Passaic Co Techn
34-11.25
(10.65m)
nwi
1
23
Sutton, Faith
11
Paramus Catholic
34-09.50
(10.60m)
nwi
1
23
Seijas, Lainie
10
Mountain Lakes
34-09.50
(10.60m)
nwi
1
25
Trott, ALexis
11
Paramus Catholic
34-09.25
(10.60m)
nwi
1
26
Penders, Grace
12
Villa Walsh Acad
34-07.00
(10.54m)
nwi
1
27
Kelly, Julia
11
Glen Rock
34-06.50
(10.53m)
nwi
1
28
Kirchofer, Madison
11
Watchung Hills R
34-06.25
(10.52m)
nwi
1
29
Stern, Lauren
9
Mahwah
34-04.00
(10.46m)
nwi
1
30
Zhu, Ludi
11
Gill Saint Berna
33-09.25
(10.29m)
nwi
1
31
Lenten, Erin Van
12
Eastern Christia
33-09.00
(10.29m)
nwi
1
32
Pearson, Sammi
11
Oak Knoll
32-10.00
(10.01m)
nwi
1
33
Parsons, Libby
11
Pingry
32-09.50
(9.99m)
nwi
1
34
Lee, Alexia
10
Arthur P Schalic
32-03.25
(9.84m)
nwi
1
35
Curtiss, Leila
10
Morristown-Beard
31-11.25
(9.73m)
nwi
1
--
Donou, Gloria
11
East Brunswick
FOUL
(--)
nwi
1
--
Koomson, Josephina
12
Arthur P Schalic
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rymarzow, Katlyn
12
Pope John XXIII
12-00.00
(3.66m)
1
2
Langan, Kristina
12
Wayne Hills
11-06.00
(3.51m)
1
3
Dannenbaum, Julia
10
Pingry
11-06.00
(3.51m)
1
11
Muller, Brigette
11
Mahwah
11-00.00
(3.35m)
1
4
Douglas, Elizabeth
12
West Deptford
11-00.00
(3.35m)
1
5
Bilali, Lauren
12
Northern Valley-
11-00.00
(3.35m)
1
5
Leuthner, Gabriella
12
Oak Knoll
11-00.00
(3.35m)
1
7
Anderson, Sabrina
12
Hunterdon Centra
11-00.00
(3.35m)
1
7
Heft, Madison
12
Hunterdon Centra
11-00.00
(3.35m)
1
9
Mszanski, Julia
11
West Morris Mend
11-00.00
(3.35m)
1
9
Yonclas, Keira
11
Holmdel
11-00.00
(3.35m)
1
12
Rozalski, Catherine
12
Queen Of Peace
10-06.00
(3.20m)
1
12
Teetsel, Amber
12
Millburn
10-06.00
(3.20m)
1
12
Porambo, Francesca
9
Ridge
10-06.00
(3.20m)
1
12
Izzo, Daniella
11
South Brunswick
10-06.00
(3.20m)
1
12
Sirkin, Eliana
11
Millburn
10-06.00
(3.20m)
1
12
Dykstra, Carley
12
Newton
10-06.00
(3.20m)
1
12
Kelly, Cara
12
Vernon Township
10-06.00
(3.20m)
1
12
McKay, Kelly
12
Holmdel
10-06.00
(3.20m)
1
20
Russo, Gina Dello
11
Whippany Park
10-00.00
(3.05m)
1
20
Reynolds, Calista
12
Montgomery
10-00.00
(3.05m)
1
20
Young, Christina
9
Bridgewater-Rari
10-00.00
(3.05m)
1
20
Reverand, Caitlin
11
Northern Valley-
10-00.00
(3.05m)
1
20
Storms, Shannon
11
Lenape
10-00.00
(3.05m)
1
20
Foley, Hannah
11
Warren Hills Reg
10-00.00
(3.05m)
1
20
Cozzarelli, Danielle
12
Whippany Park
10-00.00
(3.05m)
1
20
Preston, Ashley
9
Delsea
10-00.00
(3.05m)
1
--
Raws, Morgan
9
Haddon Heights
NH
(--)
1
--
Ondricek, Rachel
11
Pennsville Memor
NH
(--)
1
--
Martinez, Samantha
9
Bound Brook
NH
(--)
1
--
Owens, Nicole
10
Cresskill
NH
(--)
1
--
Thomas, Justine
12
Sterling
NH
(--)
1
--
Lucibello, Nina
12
Cresskill
NH
(--)
1
--
DiTonno, Kari
11
Livingston
NH
(--)
1
--
Remick, Kaleigh
9
St John Vianney
NH
(--)
1
--
Lofton, Sasha
12
Union Catholic R
NH
(--)
1
--
Hecht, Danielle
12
South Brunswick
NH
(--)
1
--
Hager, Maura
9
Villa Walsh Acad
NH
(--)
1
--
Brothan, Alaina
10
Pingry
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#high-school
#track
#field
#new-jersey
#njsiaa
#meet-of
#champions
#njsiaa-moc
More news
2015 Results - New Jersey NJSIAA Outdoor State Championships
0 shares:
New Jersey NJSIAA Meet of Champions
,
Abraham Clark High Track & Field and Cross Country - Roselle, New Jersey
,
Absegami H S Track & Field and Cross Country - Galloway, New Jersey
,
Academy Of The Holy Angels Track & Field and Cross Country - Demarest, New Jersey
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for West Deptford High Track & Field and Cross Country - Westville, New Jersey
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
5
2014
2
8
2013
12
2012
2
7
2011
2
4
2010
3
Show 3 more
Hashtags
#high-school
#track
#field
#new-jersey
#njsiaa
#meet-of
#champions
#njsiaa-moc
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!